Přidat na Seznam.czU Alessandrie se začíná stavět. Okolí je obehnáno plotem

26. listopadu 2019 16:40. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Rezidence Alessandria

HRADEC KRÁLOVÉ – Sousedství hotelu Alessandria je už obehnáno plotem, na místě se pohybují první stavební stroje pro budoucí zástavbu nového bytového domu. V souvislosti se začátkem stavby projektu Rezidence Alessandria, který vyroste mezi poliklinikou a hotelem se mění zastávka MHD Alessandria v ulici Bratří Štefanů ve směru do centra pro linky 12 a také 33.

„Od pondělí 25. 11. 2019 do 30. 8. 2021 dochází z důvodu stavebních prací na zastávce Alessandria v ul. Bratří Štefanů (linky č. 12 a 33 směr Pyrám) k těmto změnám. Pro linku č. 12 je zastávka přesunuta před budovu Polikliniky II. Pro linku č. 33 je zastávka zrušena (cestující mohou využít zastávku Poliklinika II. v Jižní ulici),“ uvedl dopravní podnik ve svém vyjádření.

Developer už zveřejnil i ceník bytů, které jsou dostupné od 2. do 8. podlaží. Ty začínají na třech milionech, nejvíce zájemci utratí za největší byt 4+kk, který stojí více než 7 milionů korun. Je ale již rezervován.

Stavba objektu již začala. Výstavba by měla trvat přibližně dva roky. Změna u zastávek MHD platí do konce srpna 2021, pak by měla začít fungovat nová zastávka pod rezidencí. Dokončení celé stavby je naplánováno na konec roku 2021.

Součástí projektu budou i úpravy přilehlého zeleného kousku přírody, ve kterém přibudou chodníčky i kruhové odpočívadlo s pergolou, u kterého budou vysazeny trvalky. Půjde o levandule, šanty a cibuloviny. Měl by zde tak vzniknout menší park, který bude ohraničen živým plůtkem o výšce zhruba jednoho metru.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí