Přidat na Seznam.czBez Tesca až do dubna. Rekonstrukce se protáhne

9. prosince 2019 17:30. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, RETAIL

Nové Atrium

HRADEC KRÁLOVÉ – Polovina obchodního centra Atrium v Hradci zůstane ještě dlouhou dobu uzavřená, přitom už mělo být částečně otevřeno. Vlastník budovy tak bude kvůli delší rekonstrukci tratit více než očekával, rekonstrukce se navíc prodraží. Zdržení se dotkne také jednoho z hlavních nájemců – společnosti Tesco, přízemní jednotka na své otevření bude čekat déle.

„Rekonstrukce je ještě složitější a náročnější než jsme čekali, jak časově, tak i finančně. Předpokládáme otevření v dubnu nebo v květnu. Největší ztráty mám z uzavření bohužel já, je rozdíl, pokud je centrum zavřené šest měsíců, nebo rok. Máme vzaté úvěry, dotuji to z vlastních zdrojů a proto na otevření velmi spěchám, stejně tak spěchá Tesco, které tam perfektně fungovalo, samozřejmě čekají na otevření i noví nájemci, jejich jména ale zatím nemohu sdělit,“ prozradil Martin Nový, majitel centra, pro hradeckou internetovou televizi.

Plánované prosincové otevření tak s postupem prací vzalo za své. Je to způsobeno i zpožděním dodávky materiálu ze zahraničí. Otevření se o pět až šest měsíců posouvá, tedy na měsíce duben až květen, dle postupu prací.

Dění sledují také noví nájemci centra, z vizualizací byla řada značek již patrná podle log, nelze ale potvrdit ani vyvrátit, zda tam tyto značky nakonec opravdu budou umístěny, viz. například Burger King. Ten nám v letošním roce potvrdil, že chce v roce 2020 v Hradci pobočku otevřít.

Zákazníci, kteří jsou zvyklí nakupovat zejména v Tescu, tak budou muset hledat ještě nějaký čas alternativu.

Součástí nově otevřené části centra bude kromě zmenšeného Tesca také 7 gastronomických jednotek a 35 obchodních jednotek ve třech patrech.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí