Přidat na Seznam.cz  

Silvestr v Hradci ve znamení nehod, požárů a ženy v Labi

Autor ~ LUPI 2. ledna 2020 | # 1 619 ZHLÉDNUTÍ

V ulici Dvorská ve Svobodných Dvorech havaroval opilý řidič před Silvestrem

HRADEC KRÁLOVÉ – Během posledního dne roku 2019 měli záchranáři i hasiči v Hradci napilno. Zaměstnala je řada dopravních nehod, na přelomu půlnoci zase požáry. Z pohledu krajského policejního ředitelství se jednalo, co do nahlášených událostí, o klidnější přelom roku. Většinou šlo o přestupkové jednání v podobě rušení nočního klidu, partnerských soužití či jiných neshod nebo potyček.

Společným jmenovatelem přitom u drtivé většiny těchto událostí byl alkohol.

Hradecká záchranka tak musela řešit dvojnásobek výjezdů. Třeba v centru města museli do nemocnice převést opilého 15letého mladíka.

Nezapomenutelná bude oslava pro mladou ženu, která byla údajně při bujarých oslavách shozena v Hradci do Labe. Utrpěla podchlazení a byla ošetřena záchranáři.

Dva muže ve středním věku pak musela do fakultní nemocnice převést záchranka poté, co jim v jejich blízkosti explodovala petarda. Utrpěli zranění v obličeji.

S přibývající hodinou a alkoholem vyjížděla záchranka také k několika potyčkám. Naštěstí se to obešlo bez vážnějších poranění, v hlavní míře pohmožděniny a tržné rány.

Silvestr začal pro hasiče z Hradce ranním požárem popelnice v Dykově ulici. Bez včasného uhašení by hrozilo rozšíření požáru na zaparkovaný automobil. Hasiči popelnici uhasili. Na místě byl přítomný také vyšetřovatel, který zjistil, že majitel do popelnice nasypal ještě horký popel.

Okolo silvestrovského poledne došlo ke střetu dvou osobních vozidel v Kuklenách. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, žena skončila v péči zdravotníků. Další nehoda se stala odpoledne ve Věkoších, kde automobil sjel mimo vozovku. Jedna osoba byla posléze transportována do nemocnice, druhá byla ošetřena na místě.

Večer před šestou hodinou profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu na Brněnské ulici, vzápětí pak jeli k dopravní nehodě do Zborovské ulice. Automobil zůstal převrácený na boku a v jeho blízkosti se nacházeli dvě zraněné osoby, které skončili v péči záchranky.

Na přelomu roku hasiči vyjížděli ke dvěma požárům. Nejprve jeli krátce po půlnoci do Vysocké ulice, kde hořela túje. Ta se nacházela poblíž vchodu do jednoho z domů a hasiči tak zabránili možnému rozšíření požáru. Po jedné hodině po půlnoci ještě zasahovali u hořící popelnice, která chytla od papírové krabice. Hasiči uhasili popelnici vysokotlakým vodním proudem.

Oproti loňskému silvestrovskému veselí tak zaznamenali krajští hasiči narůst v počtu výjezdů, celkem jich bylo 37, oproti 24 událostem předchozí rok.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🚑 Anatolij Truhlář nasbíral přes 1600 modelů sanitek a většinu z nich můžete vidět na výstavě v Hradci Králové. Let…
  RT : Ulice Severní na Slezském předměstí v . Dodnes trasa trolejbusové linky č. 3. Cenné snímky britského autora…
  RT : Blesk z čistého nebe. Na Magistrát v dorazil dopis ze @SkupinaCEZ.ČEZ Teplárenská chce koup…
  Nefestivalový rok přeje opravě silnice okolo letiště a areálu Festivalparku. Cesta od Správčického rybníka po křižo…
  RT : Milé stromy, napijte se! I letos Technické služby v rozmístí u stromů v zavlažovací vaky. D…
  RT : Karanténa dusí taky Magistrát . V izolaci do 7. 8. je od dnešního odpoledne nám.primátora J. Bláha (@ODScz,…
  RT : Izolace. 16 úředníků KÚ v muselo do karantény kvůli tomu, že přišli do styku s kolegou z odboru d…

  11.876

  1.514

  1.266


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU