ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Přidat na Seznam.cz  

Terminál J. Kašpara odbavil 102 tis.

Autor ~ NOVO 7. ledna 2020 | # 1 082 ZHLÉDNUTÍ

Letoun společnosti SkyUp přistává v Pardubicích

PARDUBICE – V loňském roce prošlo pardubickým letištěm 102.045 odbavených cestujících, to je o 30 procent méně než v předcházejícím roce, lehce stoupla přeprava carga. Nejúspěšnějším byl rok 2013, kdy letištěm prošlo více než 184 tisíc cestujících, naopak v roce 2016 jen 31 tisíc. Výsledek v loňském roce ovlivnilo i uzemnění letadel Boeing 737 Max 8.

Na uzemnění navázalo zrušení pravidelné linky společnosti Ryanair do Londýna a ztráta byla i u části charterových letů společnosti Smartwings.

„Letecká doprava dlouhodobě roste a Letiště Václava Havla už nyní není schopné uspokojit veškerou poptávku a část letů ve špičce musí odmítat. Jsem přesvědčený, že některé z těchto letů by mohly směřovat do Pardubic. Pokud se nám to podaří, jsme schopni do roku 2024 zajistit provoz letiště bez dotací,“ říká místopředseda Hospodářského výboru PS PČR Martin Kolovratník.

V říjnu 2019 byla otevřená nová pravidelná linka do Kyjeva, kterou zajišťuje ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp.

„Jsme rádi, že se podařilo otevřít nové přímé spojení s evropskou metropolí a otevřít tak dál cestujícím brány do celého světa,“ uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

Také Hradec by se výhledově rád zapsal na mapu leteckých destinací, zatím se však na tomto poli vzdušného přístavu pro Hradec věru mnoho nedělá.


  V úterý se okolo 17. hod. SELČ jihovýchodně od Hradce vytvořila nevýrazná konvektivní bouře, na které se pravděpodo…
  RT : V sobotu se slavilo i v Hradci Králové, tým žen postupuje z druhého místa do nejvyšší soutěže ✨ Gratulujeme! 👏 📷 F…
  RT : . Liga i za rok.
  RT : Trochu jako brána do pekla👹
  RT : Vrtule poctou Kašparovi!255 cm.Z jasanového dřeva ji na památku 1.českého aviatika podle originálu z muzea…

  13.588

  2.118

  1.660


  #STREAM

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Salon republiky po 100 letech

  HOVORY H.K.

  V HRADCI JE DNES

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU