Přidat na Seznam.cz  

Parkoviště se budovalo na louce u fakultní nemocnice / Foto: FNHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Na čtvrtek 23. ledna 2020 je naplánováno otevření nového parkoviště u fakultní nemocnice, kde zaparkuje až 205 automobilů. Parkoviště bude v provozu zatím zdarma, alespoň první měsíce jeho provozu, poté se jeho provoz zpoplatní. Město navíc plánuje, že s nemocnicí udělá výměnu, smění parkoviště za ubytovnu na Moravském Předměstí.

Spoustě pacientům mířících do nemocnice, se od 23. ledna o trochu uleví, přibude k parkování 205 parkovacích míst. Řidiči se už nebudou muset před cestou modlit, zda v bludišti nemocničních uliček najdou nějaké místo, nejlépe co nejblíže klinice, kam míří. Často v dopoledních hodinách bloudí v areálu dlouhé minuty, odpoledne už je areál volnější.

Do nového parkoviště se bude vjíždět zprava ještě před hlavním vjezdem do areálu, změní se i dopravní značení. Na silnici, kde se parkovalo podél obrubníku, přibudou zákazové značky na parkování, parkovat budou moci řidiči hned vedle na novém parkingu. Vjezdy tam budou dva, prodlouží se tak obousměrný provoz na jednosměrné cestě, která vede zpátky k druhému vchodu do nemocnice.

Z celkového počtu 205 míst bude 8 vyhrazených pro hendikepované.

Parkoviště za více než 11 milionů město vybudovalo z prostředků, které mu poskytla společnost CTP za to, že jí radnice umožnila pokračování výstavby skladů na výpadovce na konci Slezského Předměstí. Nyní je ještě parkoviště v majetku města, to by se ale mohlo již brzy změnit.

„Zatímco nemocnice potřebuje nové parkovací plochy pro své zaměstnance či dojíždějící pacienty, město jí právě proto může nabídnout nově vybudované parkoviště včetně pozemku, na kterém je zřízeno a bude-li nám i občanům města nakloněn ministr zdravotnictví a tuto směnu se po souhlasu zastupitelstva města podaří uskutečnit, získá město více než stovku bytů v bývalé ubytovně na Moravském Předměstí, které po rekonstrukci budou moci sloužit pro potřeby obyvatel města,“ prozradil možnou novinku primátor města Alexandr Hrabálek.

Pro obě strany by toto řešení bylo výhodné, nemocnice by získala parkovací místa s pozemkem, na kterých by mohla vybírat poplatky za parkování, což by se příznivě projevilo i v jejím rozpočtu. Prostředky by pak mohla vynaložit na další zlepšení lékařské péče a investice.

Na oplátku by městu dala ubytovnu, kterou už nepotřebuje se zhruba stovkou bytů, kde může být nové bydlení pro matky s dětmi, byty pro seniory, startovací byty pro mladé lidi či jako bydlení pro osoby se zdravotním hendikepem. Na rekonstrukci bytů se bude město snažit získat významnou dotační podporu.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Bohemian panorama, Hradec Králové ...
  RT : Druhá lávka pro přes Labe! První u KC Aldis ještě nestojí (tendry se nepovedly), ale s ideo…
  Ani Hradec se nevyhnul nákupní panice z obav z koronaviru COVID-19. Obchody jsou v obležení nakupujících, ve vozící…
  RT : S vedením Fakultní nemocnice Hradec Králové jednali , a o plán…
  "Je to strašný, tak tohle je ale úplně hrozný. To jsem snad ještě neviděl, možná v Brně mají něco podobného," řekl…
  RT : Tak to u nás v budeme mít minimálně nové Wembley...
  RT : Nový fotbalový stadión bude, shodli se všichni,kteří přivítali premiéra na tom starém.Kdy? J…

  11.010

  1.314

  1.195


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU