Přidat na Seznam.czU Hučáku už se natáčel snímek Sarajevo / Foto: Repro ČT

HRADEC KRÁLOVÉ – V polovině února bude v Hradci Králové probíhat natáčení historické série s názvem „Charité 3“. Natáčet by se mělo v lokalitě u Labe, mezi vodní elektrárnou Hučák a Pražským mostem. Filmaři toto místo obsadí v pondělí 17. února a filmovou lokaci zde mají zarezervovanou až do čtvrtka 20. února, natáčet by se tak mělo v okolí nábřeží celé 4 dny.

„Společnost MIA FILM požádala o dopravní značení v souvislosti s filmovou tvorbou projektu „Charité 3“ v ulicích V Lipkách, Tylovo a Eliščino nábřeží, Křižíkova a Chmelova v Hradci Králové. K tomuto návrhu dopravního značení bylo doloženo souhlasné vyjádření Policie ČR,“ stojí ve veřejné vyhlášce hradecké radnice.

Celé území od Lipek po elektrárnu Hučák na druhém břehu Labe se tak promění ve filmový prostor. Produkce na natáčení tohoto seriálu, jak je patrné z příspěvků a nabídek po internetu, sháněla v lednu v Praze komparz. Možná, že ještě další komparzisty shánět bude.

Na ČSFD.cz má tento německý seriál hodnocení 77 procent. První série se natáčela také na několika místech v Jaroměři-Josefově a Praze.

Až tedy od 17. do 20. února uvidíte v okolí náplavky filmaře, nezapomeňte, že probíhá natáčení.

Filmaři si Hradec vybírají v poslední době často. Předloni zde natáčel například Jackie Chan, také tady natáčeli české snímky Zlatý podraz, Narušitel či zahraniční filmy jako Odplata, Sarajevo apod.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí