Přidat na Seznam.cz  

Brněnská třída / Foto: HKCITY

HRADEC KRÁLOVÉ – V současnosti patří vytížená Brněnská třída, která rozděluje Moravské Předměstí a Malšovice, státu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji ale daruje Královéhradeckému kraji, který Brněnskou převezme od kruhového objezdu s Gočárovým okruhem po hranice s Pardubickým krajem u Koliby. Silnice I. třídy se tak změní na silnici druhé kategorie.

Až se z Brněnské stane silnice druhé třídy, mohla by případně z této komunikace zmizet i nákladní doprava, u silnic druhých tříd už lze tato opatření vytvořit.

„Pokud bude existovat alternativní trasa po komunikacích nadřazené silniční sítě (dálnice nebo silnice první třídy), bude kraj usilovat o omezení tranzitní nákladní dopravy na konkrétních úsecích silnic druhé třídy. Tedy – ano, uvažuje se o této věci,“ sdělil na náš dotaz Královéhradecký kraj.

Moravské Předměstí by si tak mohlo úplně oddechnout od průjezdů kamionů, kromě těch, které sem jedou nakládat nebo zásobovat zdejší firmy. Očekává se, že i bez značení převážná část tranzitní dopravy, po otevření D35 u Holic či Vysokého Mýta, najede na dálnici a Hradec jižně objede.

Záleží ovšem na tom, zda dopravci budou volit spíše průjezd městem, který je vyjde o polovinu levněji na mýtném, ale obvykle se nevyhnou kolonám, nebo rychlejší, ale dražší dálnici s mýtným.

Pokud by se objevila i značka omezující vjezd nákladních automobilů, tranzit by mohl objíždět Brněnskou třídu kompletně, tím by se tak rapidně zklidnil provoz v nejhustěji obydlené části města.

U dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy (u Holic) uvádí ŘSD předpoklad otevření v lednu 2022, u pokračování v úseku Časy – Ostrov (u Vysokého Mýta) v srpnu 2022.

ŘSD k tomu dále daruje kraji část silnice I/11 v délce 30 kilometrů, konkrétně část mezi Lovčicemi a mimoúrovňovou křižovatkou Kukleny v Hradci Králové. Darovaný majetek má účetní hodnotu přibližně 100 milionů korun. Kraj převezme i necelé tři kilometry silnice I/36 mezi křižovatkou se silnicí I/11 a hranicí s Pardubickým krajem v hodnotě necelých devět milionů korun.

„Zmíněné silnice dublují (nebo budou dublovat) dálniční síť a kvůli tomu ztrácí význam pro celostátní dopravu. Po převodu je bude spravovat a udržovat Královéhradecký kraj. Je to vstřícný krok vůči státu, který věříme urychlí dostavbu dálnic v našem regionu,“ uvedl krajský úřad.

Dosavadní „jedničky“ tím pádem přejdou do kategorie silnic II. třídy.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Ing. Daniela Lusková, MPA ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové Viceprezident Asociace poskytovatelů sociální…
  RT : Upozornění pro "štamgasty"😷
  RT : Osmdesátiletý pacient nakažený koronavirem zemřel ve FN v . Měl ovšem vážnou onkologicko-hematologickou diag…
  RT : 📺 RETRO Fotbal nám už chybí, tak jsme nahlédli do archivu – a vylovili jsme pro vás lahůdku: 17. 7. 2010 FC Hradec…
  RT : O technickou pomoc volá 1.linie boje s , plicní klinika FN v . Zdánlivý detail, ale mimořádně potřeb…
  RT : Map of Hradec Králové by
  RT : Zkouška ohněm. K.Fuxová a J.Fischer z 5. roč. LF v @hkcity.Se spolužáky pomáhají v 1.linii v bo…

  11.314

  1.398

  1.214

  COVID-19 DATA / 28. 3. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  2.622

  +252

  62

  +11

  11

  0

  11

  +2


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU