Přidat na Seznam.cz  

Z Brněnské třídy se stane dvojka. Možná zmizí i kamiony

Autor ~ LUPI 5. února 2020 | # 5 450 ZHLÉDNUTÍ

Brněnská třída / Foto: HKCITY

HRADEC KRÁLOVÉ – V současnosti patří vytížená Brněnská třída, která rozděluje Moravské Předměstí a Malšovice, státu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ji ale daruje Královéhradeckému kraji, který Brněnskou převezme od kruhového objezdu s Gočárovým okruhem po hranice s Pardubickým krajem u Koliby. Silnice I. třídy se tak změní na silnici druhé kategorie.

Až se z Brněnské stane silnice druhé třídy, mohla by případně z této komunikace zmizet i nákladní doprava, u silnic druhých tříd už lze tato opatření vytvořit.

„Pokud bude existovat alternativní trasa po komunikacích nadřazené silniční sítě (dálnice nebo silnice první třídy), bude kraj usilovat o omezení tranzitní nákladní dopravy na konkrétních úsecích silnic druhé třídy. Tedy – ano, uvažuje se o této věci,“ sdělil na náš dotaz Královéhradecký kraj.

Moravské Předměstí by si tak mohlo úplně oddechnout od průjezdů kamionů, kromě těch, které sem jedou nakládat nebo zásobovat zdejší firmy. Očekává se, že i bez značení převážná část tranzitní dopravy, po otevření D35 u Holic či Vysokého Mýta, najede na dálnici a Hradec jižně objede.

Záleží ovšem na tom, zda dopravci budou volit spíše průjezd městem, který je vyjde o polovinu levněji na mýtném, ale obvykle se nevyhnou kolonám, nebo rychlejší, ale dražší dálnici s mýtným.

Pokud by se objevila i značka omezující vjezd nákladních automobilů, tranzit by mohl objíždět Brněnskou třídu kompletně, tím by se tak rapidně zklidnil provoz v nejhustěji obydlené části města.

U dálnice D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy (u Holic) uvádí ŘSD předpoklad otevření v lednu 2022, u pokračování v úseku Časy – Ostrov (u Vysokého Mýta) v srpnu 2022.

ŘSD k tomu dále daruje kraji část silnice I/11 v délce 30 kilometrů, konkrétně část mezi Lovčicemi a mimoúrovňovou křižovatkou Kukleny v Hradci Králové. Darovaný majetek má účetní hodnotu přibližně 100 milionů korun. Kraj převezme i necelé tři kilometry silnice I/36 mezi křižovatkou se silnicí I/11 a hranicí s Pardubickým krajem v hodnotě necelých devět milionů korun.

„Zmíněné silnice dublují (nebo budou dublovat) dálniční síť a kvůli tomu ztrácí význam pro celostátní dopravu. Po převodu je bude spravovat a udržovat Královéhradecký kraj. Je to vstřícný krok vůči státu, který věříme urychlí dostavbu dálnic v našem regionu,“ uvedl krajský úřad.

Dosavadní „jedničky“ tím pádem přejdou do kategorie silnic II. třídy.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Univerzita Hradec Králové má od 1. července nové vedení, které se vyfotilo i ve fešáckém univerzitním merchi. Zleva…
  RT : Prodej permanentek na sezónu 2020/21 dnes odstartoval! 🎟
  Ve Špindlu by mohla v prosinci proběhnout Winter Classic na kluzišti pod širým nebem. Na programu má být jeden prvo…
  Od 1. července došlo v ulicích Hradce k návratu nočních linek 51 až 54. V MHD už roušky nejsou povinné, cestující s…
  RT : Bez komunistů by to nešlo. Jako na vládní úrovni. Taky koalice v (@ODScz+ANO) potřebovala jejich hl…
  RT : Another lovely morning in
  RT : 🏟 Balkon jednacího sálu zaplněný fanoušky a 20 hlasů zastupitelů pro podpis smlouvy se správcem stavby ➡️ další kro…

  11.806

  1.486

  1.260


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU