Přidat na Seznam.cz  

Natočil song o problému z dětství. Centrem dění je Hradec

Autor ~ LUPI 28. února 2020 | # 6 345 ZHLÉDNUTÍ

Natáčení videoklipu na střeše činžáku na Benešově třídě / Foto: Instagram @cannoficialni

HRADEC KRÁLOVÉ – Moderátor Hitrádia Černá Hora a TV Óčko, který vystupuje zároveň jako zpěvák CANN, si ve svém dětství prožil velké trápení. Jde o Honzu Řičaře, hradeckého patriota, který se svěřil v nové písničce Vzlítnout. Ta se natáčela kompletně v Hradci. V hlavní roli střechy Moravského Předměstí a Benešova třída, ZŠ Štefánikova a pihy.

„Tento klip je kus mého života, který jsem si až doteď nechával jen pro sebe. Od mala jsem měl pihy na těle a v obličeji. Doma mi říkali, že je to jako obloha a hvězdy. Ve škole ale přišly narážky. Když jsme šli na plavání, jeden kluk mě vysmál před celou šatnou, jestli nechci kapesník, abych si ty fleky smyl. Dělal jsem, že jsem v pohodě a smál se taky. Příště už jsem se ale převlíkl, až když všichni byli ready. Nechtěl jsem to zažít znovu. V létě jsem nosil dlouhý rukávy, abych schoval ruce. Přestal jsem chodit na koupaliště, doma si zatahoval závěsy. Na střední mě nikdo neviděl v tričku s krátkým rukávem. Zkoušel jsem se potírat šťávou z citrónu, která zesvětluje kůži, jenže o to víc pak naskákaly pihy na slunci. Nakonec jsem si začal vytrhávat kůži, kde jsem měl ty nejtmavší pihy. Zůstaly tam jizvy, ale pomáhalo to. Postupně to ovlivnilo každou část mého života. Nekoukal jsem se lidem do očí, nechodil jsem v létě ven, nosil jenom černou barvu,“ popisuje svůj příběh zpěvák, který tímto odkryl svoji story i těm, kteří si nesou podobné problémy a ostatní se jim kvůli něčemu posmívají a šikanují je tak.

Jeho song Vzlítnout se krátce po vydání videoklipu dostal do trendů na YouTube a vyhrál také v hitparádě TV Óčko. Ve videoklipu jsou zobrazeny siluety Hradce, záběry z dronu létají nad oblastí Nového Hradce, často se objevují střechy paneláků na Moravském Předměstí z Benešovy třídy i prostředí Základní školy Štefánikova v Hradci Králové.

„Neexistoval den, kdy bych neusínal a neprosil, ať to jednou zmizí. Bude to znít stupidně, ale někdo mě v tomhle vyslyšel. Potkal jsem člověka, co mi dokázal postupně změnit pohled na sebe. Pihy mi zůstaly, ale v hlavě začaly mizet. Jak jsem psal, je to long story short, protože to začalo na základce, a až poslední roky o tom mluvím, a teď jsem napsal song Vzlítnout. Promrhal jsem tímhle hodně let kvůli “ničemu.” Jenže když jste v tom, vidíte všechno jinak. Budu rád, když mi pomůžete poslat tuhle věc mezi další lidi a nasdílíte ji dál. Jestli někomu ušetří aspoň pár promrhaných let, budu happy,“ dodal Honza Řičař s nadějí ostatním, že není důležité se trápit pro něco, co si myslí ostatní a žít svým životem.

Klip zhlédlo v době psaní článku více než 175 tisíc lidí. Z komentářů se mu dostalo velké podpory od fanoušků a někteří se v tom příběhu také vidí.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Takhle ten Hradec zase tak velký nevypadá.
  V součtu včerejšího dne a komplikacím na koridoru, jelo přes Hradec odklonem několik expresních vlaků @ceskedrahy_…
  Záchrana třech trosečníků z ostrůvku na Orlici se v Hradci podařila. Muž se dvěma psy se na ostrov sice dostal, ale…
  RT : Jestli budete někdy teď přes léto v Hradci Králové, doporučuju vyhledat si čokoládovnu Jordis. Já teda čokoládu m…
  Děsivá nehoda se stala v Hradci na nadjezdu v Malšovicích nad Gočárovým okruhem. Opilý šofér prorazil zábradlí a sp…
  RT : Z se dnes stalo frekventované nádraží.
  RT : Dnes do z Pendolinem. Mimořádnost na trati z do Chocně a SC516 návštěvou v…

  11.820

  1.496

  1.254


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU