Přidat na Seznam.cz  

Nový krásný povrch silnice přes Malšovu Lhotu / Foto: HKCITY

HRADEC KRÁLOVÉ – Část Lhotecké ulice v Malšově Lhotě bude od 23. března do 7. července 2020 z důvodů rekonstrukce neprůjezdná. V úseku od ulice K Břízkám po ulici Bělečská budou vybudovány nové chodníky a opraví se stávající silniční povrch krajské komunikace. Jedná se tak o pokračování rekonstrukce Lhotecké ulice, jejíž první část byla zahájena v létě loňského roku.

Město do oprav chodníků, veřejného osvětlení, úpravy zeleně a dalších potřebných prací investuje celkem 10,7 milionu korun včetně DPH. Veškerá doprava bude z důvodu úplné uzavírky vedena po objízdných trasách.

Objízdná trasa bude vedena ulicemi Lhotecká, Úprkova, Gočárův okruh, Víta Nejedlého, Bratří Štefanů, Podhůrská a Stříbrná. Stejnou trasu bude využívat také MHD, kdy cestujícím budou nově sloužit dvě náhradní konečné zastávky. Jedna z nich bude zřízena v ulici Bělečská s názvem „Malšova Lhota“ a druhá bude k dispozici v ulici Úprkova pod názvem „Malšovice – zahrádky“.

Ještě dříve započne úplná uzavírka v Krňovicích u Třebechovic pod Orebem. Údržba silnic Královéhradeckého kraje ve spolupráci s městem budou realizovat společnou stavbu s názvem „II/298 hranice Královéhradeckého kraje – křiž. se silnicí I/11 – intravilán Krňovice“, která bude zahrnovat rekonstrukci komunikace a vybudování nové jednotné kanalizace. V období od 9. března do 19. července 2020 bude úplně uzavřena komunikace II/298 v místní části Krňovice.

Objízdná trasa povede z Třebechovic přes Hradec Králové, z Býště také přes Hradec. To platí hlavně pro veškerou nákladní dopravu, osobní automobily budou moci jet přes Běleč nad Orlicí a Svinary. Případně pro kamiony mířící na Rychnovsko bude výhodnější cesta přes Holice a Borohrádek.

V době opravy komunikace nebude obsluhována autobusová zastávka v Krňovicích u kostela, která bude nahrazena provizorní zastávkou umístěnou na louce za mostem vpravo ve směru na Třebechovice.

Řidiči tak opět na nějaký čas budou muset využívat jiné trasy pro své každodenní cesty.

Také státní organizace ŘSD chystá podle údajů ze své aplikace uzavírek v Hradci dvě opravy cest. Jednak by letos měla začít oprava silnice I/37 Rašínovy třídy (Hradubické) od křižovatky u mostu U Soutoku s I/31 až po první světelnou křižovatku na příjezdu do Hradce s křížením s ulicí Na Rybárně. Součástí stavby by měla být také instalace protihlukových stěn k panelovým domům.

Další opravou pak bude silnice I/31 na Gočárově okruhu od Orlického mostu, přes křižovatku Tesla až po křižovatku ulic Pilnáčkova-Akademika Bedrny u zóny Aldis. Až akce vypuknou, v obou případech se dají očekávat kolony, tak jako tomu bylo v loňském roce při podobné opravě ulice Víta Nejedlého.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V Hradci vznikne v roce 2022 nové turistické lákadlo. Bude to nová kabinková lanovka o délce 600 metrů, která poved…
  RT : Ve Fakultní nemocnici v už pomáhá 90 studentů lékař. fakult . Na několika klinikách, na plicní t…
  RT : Připravujeme zásadní modernizaci tratě Velký Osek – Hradec Králové – Choceň. Její součástí bude i náhrada vybraných…
  Královéhradecký kraj má prvního vyléčeného pacienta na koronavirus, potvrdila Krajská hygienická stanice v Hradci.…
  V Hradci se u letiště mělo před lety postavit Národní centrum pro krizovou připravenost, projekt se nyní mohl ukáza…
  RT : Oprava hlavní vzletové dráhy na letišti v Hradci Králové
  RT : Ing. Daniela Lusková, MPA ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové Viceprezident Asociace poskytovatelů sociální…

  11.324

  1.408

  1.210

  COVID-19 DATA / 1. 4. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  3.508

  +200

  101

  +14

  61

  +36

  39

  +7


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU