Přidat na Seznam.cz  

Opatření v Hradci Králové v souvislosti s koronavirem

Autor ~ LUPI 11. března 2020 | # 749 ZHLÉDNUTÍ

COVID-19

HRADEC KRÁLOVÉ- Od středy 11. března jsou na území Hradce Králové zavřeny všechny školy. Toto rozhodnutí se zatím netýká mateřských škol, stejně tak vybrané školní jídelny zůstávají v omezeném provozu. Upravený je také provoz linek MHD, nejezdí do odvolání školní spoje. Představení zrušilo Klicperovo divadlo, filharmonie a zavřené jsou i bazény.

POČET NAKAŽENÝCH KORONAVIREM V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI: 3 (ČR 64 PŘÍPADŮ – středa 11.3.)

Školy budou uzavřeny s jistotou minimálně 14 dnů, podle epidemiologa Romana Prymuly se tato doba s největší pravděpodobností prodlouží až na jeden měsíc.

Obchodní centra Aupark a Futurum ruší všechny plánované akce, uzavřeno je do odvolání multikino Cinestar. Studenti by ale měli, co nejvíce zůstávat doma a nepohybovat se po obchodních centrech. Stejně tak klub Denoche zrušil plánované akce na následující dny. Zrušené jsou také akce v Aldisu, Adalbertinu a dalších prostorách, kde by mohl být počet lidí nad 100 osob.

Zápasy NBL a Ženské basketbalové ligy hradeckých klubů jsou hrány bez diváků. Zápasy extraligy jsou odloženy do 29. března, poté se rozhodne, co dál. Soutěžní utkání organizované FAČR, KFS, nebo OFS, se neruší a pořadatel utkání (domácí klub), je povinen zabezpečit, že se soutěžního utkání nezúčastní více než 100 osob. Minimálně příští dvě utkání FNL tak proběhnou bez diváků.

Dle nařízení vlády jsou tak od úterý 10. března od 18 hodin v ČR zakázány divadelní, hudební, filmová představení a další umělecké, sportovní a náboženské akce, trhy, veletrhy a další veřejné i soukromé akce s předpokládanou účastí vyšší než 100 osob. Zakázána je rovněž osobní přítomnost žáků a studentů na základních, středních a vyšších odborných školách, na učilištích a na vysokých školách.

Provoz Muzea východních Čech v Hradci Králové zůstává nepřerušen. Provoz Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zůstává i nadále neomezen.

Provoz Magistrátu města Hradec Králové v tuto chvíli není omezen. „Pokud je to však možné, doporučujeme všem občanům vyřízení úředních záležitostí odložit, případně vyřídit telefonicky či e-mailem, pro platby lze využívat bezhotovostního platebního styku,“ dodává primátor.

„Vedle základních škol dojde také k uzavření uměleckých škol. Otevřené tedy zůstávají pouze mateřské školy a spolu s nimi také ty školní jídelny, které pro ně vaří. Podle ministerstva školství neposkytují tyto jídelny stravování žákům a studentům. Na jiné činnosti nemá opatření vliv. V souvislosti s uzavřením škol doporučujeme všem rodičům apelovat na své děti, aby s ohledem na preventivní opatření zůstávaly co nejvíce doma a nezdržovaly se v místech s vyšším počtem lidí, jako jsou například obchodní centra,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast školství Martin Hanousek.

Vládní opatření se dotkne také fungování městských kulturních organizací.

Rušení představení a případné změny v programu dolehlo i na vedení divadel a kulturních společností.

„Fungování divadel ovlivní také zrušení školního vyučování, protože provoz v divadlech je nastavený i s ohledem na stavění scén pro dopolední představení pro školy, která jsou zrušená. V Draku tak provoz omezí pouze na víkendové exkurze v Labyrintu a v prostorách divadla. Dneškem jsou pozastaveny také všechny koncerty ve filharmonii,“ říká náměstkyně Štayrová.

Městská knihovna ve Wonkově ulici zruší pouze plánované mimořádné akce, u kterých se předpokládá účast více než stovky lidí. Samotný běžný provoz by měl zůstat ve standardním režimu.

Nařízení ministerstva zdravotnictví se přizpůsobují také další městské organizace.

„Od úterní osmnácté hodiny bude uzavřený krytý plavecký bazén a aquacentrum v Městských lázních. V provozu zatím v aquacentru zůstává finská sauna a ubytovna. V provozu je také Wellness studio Flošna vzhledem k maximální kapacitě 81 návštěvníků,“ dodává náměstkyně primátora Věra Pourová, odpovědná za správu majetku města.

Změny zavádí také hradecký dopravní podnik, který vzhledem k uzavření škol ruší některé školní spoje.

„Do odvolání je pozastaven provoz školních linek číslo 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š a výpomocných spojů. Provoz ostatních linek MHD je dále v běžném režimu, spoje jezdí podle prvního sloupce v jízdním řádu,“ říká Pourová.

Uzavřena je také Univerzita Hradec Králové, která zároveň zrušila všechny plánované akce.

MĚSTSKÉ LÁZNĚ A AQUACENTRUM

Z důvodu rozhodnutí vlády uzavíráme pro veřejnost dne 10. března 2020 od 18.00 hod. do odvolání krytý plavecký bazén a aquacentrum v Městských lázních. V provozu zatím zůstává v aquacentru finská sauna (kapacita max. 40 lidí) a ubytovna (22 lůžek). Ostatní provozy se uzavírají do odvolání.

Wellness studio Flošna, vzhledem k maximální okamžité kapacitě 81 návštěvníků, zůstává v provozu, stejně i Squash Flošna.

Tato opatření jsou zavedena do odvolání, situaci budeme nadále monitorovat

KLICPEROVO DIVADLO

Veškerá představení na hlavní scéně od 10. do 21. března 2020 se ruší. Peníze za eVstupenky budou vráceny automaticky na účet, ze kterého byly zakoupeny. Zakoupené klasické vstupenky je možné bezplatně vyměnit na náhradní termín telefonicky (495 512 857) nebo e-mailem (predprodej@klicperovodivadlo.cz) v předprodeji divadla. Prosíme diváky, aby osobní návštěvu předprodeje divadla na Gočárově třídě uskutečnili až po skončení platnosti mimořádného opatření. O představeních po tomto termínu bude rozhodnuto podle aktuální platnosti mimořádného opatření.

Pro předplatitelské skupiny budou představení odehrána v náhradním termínu.

Vstupenky na derniéry Jedlíků čokolády a Velké mořské víly 21. 3. zůstávají v platnosti na náhradní termín, který se uskuteční 1. května 2020.

Představení ve Studiu Beseda budou odehrána beze změny se sníženou kapacitou diváků dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Ve Studiu Beseda budou zavedena preventivní opatření pro maximální omezení možného rizika přenosu nákazy, včetně zvýšených hygienických opatření (instalace bezdotykového dezinfektoru, dezinfekce klik, zábradlí, kohoutků a toalet). Žádáme diváky s jakýmikoli příznaky respiračního onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku nebo bolesti svalů) a osoby, které se v posledních 14 dnech vrátily z oblastí s vysokým výskytem koronavirového onemocnění COVID-19, aby divadelní představení nenavštěvovali a kontaktovali předprodej divadla pro výměnu vstupenky na náhradní termín.

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ

Jsme nuceni zrušit všechny námi pořádané koncerty a představení od 10. března 2020 (od 18 hodin) do odvolání.

Vstupenky na akce pořádané Filharmonií Hradec Králové zůstávají v platnosti, o případných náhradních termínech budete informováni.

Pro informace o představeních jiných pořadatelů, konaných v sále FHK, sledujte naše webové stránky www.fhk.cz (menu: sál FHK –> Akce jiného pořadatele), či portál www.hkpoint.cz, případně se obracejte přímo na pořadatele.

Termín koncertu Tata Bojs & Filharmonie Hradec Králové je přeložen na pondělí 15. června. Vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že Vám přeložený termín nevyhovuje, můžete vstupenky vracet do 31. března 2020 v místě jejich zakoupení.

UNIVERZITA HRADEC KRÁLOVÉ

S účinností od 11. 3. 2020 platí zákaz osobní přítomnosti studentů na všech budovách UHK
Na základě opatření MZ ČR Univerzita Hradec Králové s účinností od 11. 3. 2020 až do odvolání vyhlašuje zákaz osobní přítomnosti studentů na všech budovách UHK. Opatření se netýká Vysokoškolských kolejí UHK.

Zároveň se ruší všechny akce organizované či spoluorganizované univerzitou. O dalším průběhu Vás budeme nadále informovat na webových stránkách UHK.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🚑 Anatolij Truhlář nasbíral přes 1600 modelů sanitek a většinu z nich můžete vidět na výstavě v Hradci Králové. Let…
  RT : Ulice Severní na Slezském předměstí v . Dodnes trasa trolejbusové linky č. 3. Cenné snímky britského autora…
  RT : Blesk z čistého nebe. Na Magistrát v dorazil dopis ze @SkupinaCEZ.ČEZ Teplárenská chce koup…
  Nefestivalový rok přeje opravě silnice okolo letiště a areálu Festivalparku. Cesta od Správčického rybníka po křižo…
  RT : Milé stromy, napijte se! I letos Technické služby v rozmístí u stromů v zavlažovací vaky. D…
  RT : Karanténa dusí taky Magistrát . V izolaci do 7. 8. je od dnešního odpoledne nám.primátora J. Bláha (@ODScz,…
  RT : Izolace. 16 úředníků KÚ v muselo do karantény kvůli tomu, že přišli do styku s kolegou z odboru d…

  11.884

  1.522

  1.272


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU