HRADEC KRÁLOVÉ – Fakultní nemocnice Hradec Králové od pondělí 16. března 2020 zrušila s ohledem na epidemii COVID-19 všechny plánované neakutní operace, omezila provoz svých ambulancí a připravuje další opatření. Akutní péče o pacienty bude i nadále zajištěna.
„V současné epidemiologické situaci je provoz FN HK soustředěn na péči o nemocné COVID-19 a osoby ve zvýšeném riziku,“ uvedl ředitel nemocnice prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc., dr. h. c.
Nemocnice k opatřením přistoupila kvůli ochraně zdraví veřejnosti, pacientů i zaměstnanců nemocnice. Opatření bude v platnosti do odvolání. V nemocnici platí nadále zákaz návštěv většiny lůžkových oddělení, pro své zaměstnance nemocnice připravila možnost hlídání dětí.
Fakultní nemocnice radí, zvláště pro chronicky nemocné a starší osoby, ať zváží, zda je nutné, aby nyní navštívili odborné poradny a ambulance, pokud jejich onemocnění není akutní.
„Naše ambulance jsou v současné době otevřeny pouze pro pacienty v akutním stavu, všichni ostatní návštěvu dle možností odložte! Jde nám především o ochranu vašeho zdraví,“ uvedla fakultní nemocnice.
Doporučuje, aby lidé svou kontrolní návštěvu odložili do doby, než se situace zklidní a v případě potřeby kontaktovali svého ošetřujícího lékaře telefonicky. Potřebujete-li, vystaví vám recept na léky, které dlouhodobě užíváte a pošlou vám ho poštou nebo elektronicky.
Toto opatření se netýká onkologických nemocných, pacientů léčených radio- či chemoterapií, centrovými léky nebo biologickou léčbou, u nichž by hrozilo nebezpečí z prodlení.
/ EXPRES


