Přidat na Seznam.czBavorák v Hradci narazil do domu. Cihlová zeď opadala

27. dubna 2020 16:09. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, KRIMI

Řidič BMW nezvládl jízdu a naboural do zdi / Foto: HZSHK

HRADEC KRÁLOVÉ – V hradecké části Plotiště nad Labem, v ulici Petra Jilemnického zasahovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanic u vážné dopravní nehody osobního automobilu. Ten narazil do zdi domu, jeden člověk zůstal v autě zaklíněn. Hasiči museli zraněného vyprostit pomocí vyprošťovacího zařízení. Část cihlové zdi z rohu domu popadala na zem.

Do péče si zraněnou osobu převzali zdravotničtí záchranáři. Jednotky zabezpečily místo události, zajistily havarovaný vůz a předaly místo zásahu policistům.

Policisté odhadují škodu na necelých 1,5 milionu korun.

„V neděli večer krátce po šesté hodině mladík zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při průjezdu pravotočivé zatáčky dostal smyk. Vozidlo BMW přejelo betonové obruby, pokračovalo na chodník, přetočilo se kolem své osy a zůstalo stát levým bokem přímo ve zdi domu,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Muž byl ze svého automobilu vyproštěn pomocí hydraulické techniky. Provést dechovou zkoušku s ohledem na jeho zdravotní stav nebylo možné, byl proto nařízen odběr žilní krve. Následně byl i se spolujezdcem předán do péče záchranářů.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou nadále v šetření hradeckých dopravních policistů.

BMW se zastavilo o dům / Foto: PČR

Vůz BMW po nárazu byl velmi poničený / Foto: HZSHK


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí