Přidat na Seznam.cz  

Čtenáři se dočkali. Knihovna otevírá v omezeném provozu

Autor ~ LUPI 29. dubna 2020 | # 333 ZHLÉDNUTÍ

Studijní a vědecká knihovna | © Horst Gryger

HRADEC KRÁLOVÉ – Studijní a vědecká knihovna je od středy 29. dubna od 13:00 opět otevřena v omezeném provozu za dodržení následujících podmínek. Vstup do knihovny je povolen pouze s ochrannými prostředky dýchacích cest (rouška, respirátor, šátek atd.) Provoz knihovny je omezen na poskytování absenčních výpůjčních služeb a základních informačních a poradenských služeb.

Pobyt uživatelů knihovny je omezen na nezbytně nutnou dobu (výpůjčka, vracení a návazné transakce). Pořádání skupinových akcí v knihovnách je zakázáno.

„Vzhledem ke zvýšení bezpečnosti našich návštěvníků byl upraven harmonogram úklidu, prostory se pravidelně dezinfikují. U vchodu do knihovny je návštěvníkům k dispozici dávkovač s dezinfekcí. Pracovníci knihovny pracují za ochrannými štíty v rouškách a rukavicích. Vrácené dokumenty jsou odkládány na dva dny do karantény,“ uvádí knihovna.

Ta připravila pro své čtenáře i několik podstatných změn.

„Veškeré dokumenty si prosím objednávejte online z pohodlí domova, do knihovny si je přijďte pouze vyzvednout (dokumenty půjde objednávat od pondělí 27. dubna). Online prostřednictvím čtenářského konta lze uhradit i dlužné poplatky z prodlení. Požadavky na dokumenty, které jsou v daném okamžiku volné (nejsou vypůjčené) jsou vyřizovány průběžně, nejpozději do druhého pracovního dne. Rezervované dokumenty (dokumenty, které byly v době objednání vypůjčeny) je s ohledem na karanténu všech vrácených dokumentů možné vyzvednout až 3. den po odeslání dopisu o připravené rezervaci (den odeslání se nepočítá),“ informuje knihovna.

Vracet vypůjčené dokumenty lze 24 hodin denně do biblioboxů umístěných před knihovnou nebo v otevírací době u pultu v 1. NP. Zároveň zde lze uhradit veškeré platby či prodloužit platnost registrace. Knihovna preferuje platby kartou.

„Půjčování dokumentů probíhá u výpůjčního pultu ve 3. NP. Informační službu najdete u infopultů ve 3. NP. Vstup do volných výběrů ve všech podlažích knihovny je až do odvolání uzavřen. Požadované dokumenty vyhledají výhradně pracovníci knihovny. Do odvolání jsou zrušeny všechny prezenční služby, platí zákaz studia v prostorách knihovny,“ dodává knihovna.

Knihovna také vyhradila v úterý a ve čtvrtek v době od 9.00 do 10.00 čas pro služby seniorům a dalším ohroženým skupinám. Návštěvníkům je až do odvolání k dispozici pouze venkovní parkoviště. Registrovaní čtenáři mohou nadále využívat vzdálený přístup do elektronických databází.

Otevírací doba knihovny je upravena následovně: pondělí, středa, pátek 13.00 – 18.00, úterý, čtvrtek 9.00 – 10.00 (senioři) a 10.00 – 14.00 ostatní, sobota a neděle zavřeno.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…
  RT : Měl to být v obchod století za 300-400 mil.Kč. ale 1324 ha stát.lesů JZ u města Hradci neprodá.Novel…
  RT : 🤘Rock for People letos proběhne ve změněném formátu 👉ROCK FOR PEOPLE HOME Sérii vystoupení v live jukeboxech, se…
  Na jahodové plantáže🍓v Hradci Králové se brzy vrhnou sběrači. Samosběr začne v agrodružstvu v Pileticích v pondělí…
  RT : Špinavý byznys s nebezpečnými odpady nemá v centru co pohledávat. Špatně uložený odpad, riziko kontaminace…
  Dětský den mohou děti v Hradci oslavit například návštěvou parku Na větvi. Dnešní den mají totiž jednorázový vstup…

  11.700

  1.478

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU