Přidat na Seznam.cz  

Požár v Polici hasilo 17 jednotek. Přijela i plošina z Hradce

Autor ~ LUPI 6. května 2020 | # 512 ZHLÉDNUTÍ

Hasiči z Broumova hasí halu při obrovském žáru v Polici / Foto: Hasiči Broumov

HK/NÁCHODSKO – Plameny zachvátily halu v areálu firmy Hauk v Polici nad Metují, ze které se valil hustý černý dým. Hořet začalo v noci o půl třetí ráno, hasičům se podařilo velký požár dostat pod kontrolu až po devíti hodinách zásahu. Nyní probíhá dohašování požáru a rozebírání konstrukcí. Z důvodu rozsáhlého požáru byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

„Zasažena je plocha asi 500 m2, škoda přesáhne podle prvních odhadů 100 milionů korun. Dorazila i mobilní chemická laboratoř z Institutu ochrany obyvatelstva, která měří koncentraci zplodin v ovzduší v okolí místa požáru,“ uvedla Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradec­kého kraje.

Mobilní chemická laboratoř žádné škodlivé látky v ovzduší nenaměřila, z místa tedy odjela. Hasiči odhadují, že hašení bude trvat až do večerních hodin.

Hašení zevnitř bylo komplikované kvůli propadajícím se stropům, v tomto ohledu hasičům pomáhá výšková technika, se speciální plošinou dorazili hradečtí hasiči.

Na místě zasahovalo 17 jednotek požární ochrany z celého regionu s přibližně 25 kusy zásahové techniky. Mimo jiné byla povolána i automobilová plošina Bronto z CPS Hradec Králové, s pomocí plošiny se hasiči mohou dostat i na těžko přístupná místa nad halou.

Na místo tak postupně vyjeli hasiči z těchto hasičských sborů: JSDH Police nad Metují, Stanice Náchod, Stanice Broumov, Stanice Hradec Králové, JSDH Žďár nad Metují, JSDH Machov, JSDH Teplice nad Metují, JSDH Velké Petrovice, JSDH Česká Metuje, JSDH Hronov, JSDH Suchý Důl, JSDH Dolní Radechová, JSDH Červený Kostelec, JSDH Velké Poříčí, JSDH Radvanice, JSDH Bukovice, JSDH Meziměstí.

V počtu hasičské techniky na místě byl hlášen výjezd: 6x CAS 20, 6x CAS 30, 1x CAS 24, 2x CAS 15, 5x DA, PP Bronto, Protiplynový kontejner, VEA, 2x AZ.

Dostat požár pod kontrolu nebylo vůbec jednoduché, z haly stoupal hustý černý dým, část stropů vlivem velmi vysokých teplot, které na místě panovaly, popadala. Zásah byl pro hasiče extrémně náročný, všichni v blízkosti požáru museli zasahovat v dýchacích přístrojích za obrovského žáru po několik hodin, každý hasič vydýchal hned několik lahví. Zároveň museli hasiči ochlazovat i okolní objekty, aby se na ně oheň nerozšířil.

Kvůli požáru musela policie uzavřít silnici vedoucí na Bezděkov nad Metují a odklánět dopravu.

Firma Hauk dodává díly i automobilce Škoda Auto, požár by ale výrobu ohrozit neměl. Naštěstí totiž požár zasáhl sklad dílů, nikoliv samotnou výrobu, která je umístěna ve vedlejší továrně. I tak ale škody sahají do 100 milionů korun. Společnost plánovala rozšíření výroby v bývalém areálu Veba.  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…
  RT : Měl to být v obchod století za 300-400 mil.Kč. ale 1324 ha stát.lesů JZ u města Hradci neprodá.Novel…
  RT : 🤘Rock for People letos proběhne ve změněném formátu 👉ROCK FOR PEOPLE HOME Sérii vystoupení v live jukeboxech, se…
  Na jahodové plantáže🍓v Hradci Králové se brzy vrhnou sběrači. Samosběr začne v agrodružstvu v Pileticích v pondělí…
  RT : Špinavý byznys s nebezpečnými odpady nemá v centru co pohledávat. Špatně uložený odpad, riziko kontaminace…
  Dětský den mohou děti v Hradci oslavit například návštěvou parku Na větvi. Dnešní den mají totiž jednorázový vstup…

  11.700

  1.478

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU