HRADECKO – Hromadná nehoda pěti aut blokovala okolo poledne hlavní tah z Hradce Králové na Jaroměř. Operační středisko obdrželo v pátek 27. listopadu krátce před desátou hodinou zprávu o nehodě pěti automobilů. Srážka se stala v úseku silnice I/33 mezi Trotinou a Holohlavy. Podle prvotních informací bylo zřejmě příčinou nehody nedodržení dostatečné vzdálenosti.
„Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Tři osoby byly zraněny a předány do péče lékařů. Provoz musel být řízen kyvadlově, tvořily se kolony,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.
Při nehodě se srazilo celkem pět vozidel, z toho dvě dodávky a tři osobní automobily. Auta musela jet za sebou zřejmě s minimálním rozestupem, po havárii byla na sebe doslova nalepena. Nejlépe dopadlo první šedé auto, bílé sice ještě stačilo zabrzdit, ale oranžová dodávka to už nestihla, další auta pak dorazila do ostatních aut vzápětí.
Hasiči kvůli úniku kapalin použili na silnici sorbent a zajistili místo nehody.
Nedodržení vzdálenosti bývá jednou z častých příčin nehod. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření hradeckých dopravních policistů.



