Přidat na Seznam.czSněžné ráno na Hradecku s nehodami, nejvážnější u Stěžer

8. března 2021 17:44. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, NEHODY

Jeden z řidičů dostal zřejmě na nasněžené silnici smyk / Foto: PČR

HRADEC KRÁLOVÉ – Několik dopravních nehod se stalo ráno po čerstvé sněhové nadílce, která tak trochu řidiče zaskočila. V Hradci se stalo po ránu několik drobných nehod, vesměs potlučených plechů, u jedné vážnější zasahovali hasiči například v městské části Třebeš, kde se stala dopravní nehoda osobního vozidla, které narazilo do stromu.


„Z nabouraného vozidla vyprostili hasiči z královéhradecké centrály jednu osobu pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ji do péče ZZS, která ji odvezla do fakultní nemocnice,“ sdělila Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradec­kého kraje.


Nehoda u Stěžer / Foto: PČR

Velmi vážná nehoda se pak stala nedaleko od Hradce u Stěžer mezi Hřibskem a Hvozdnicemi. Zde se srazila dvě osobní vozidla, jedno z aut skončilo převrácené na bok a hasiči z něj vyprostili pomocí hydraulického nářadí zraněnou osobu. Na místě zasahovala jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská a také hasiči z JSDH Nechanice.


„Policie zasahovala u vážnější dopravní nehody před půl osmou ranní na silnici III. třídy v katastru obce Hvozdnice. K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 25letý řidič vozidla značky Ford Mondeo jedoucí od obce Hřibsko nepřizpůsobil rychlost jízdy mokré vozovce, dostal smyk a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autem VW Golf. Oba řidiči byli s lehkým zraněním převezeni rychlou záchrannou službou do fakultní nemocnice. Alkohol byl u obou vyloučen dechovou zkouškou,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.


Ford zůstal s poničeným předkem a bokem auta polovinou vozu na krajnici a v příkopu, to Volkswagen byl mimo komunikaci a převrácený na bok, hasiči museli použít hydrauliku.


„Na fordu byla odhadnuta škoda na 25 tisíc a na golfu 110 tisíc korun. Přesná příčina nehody je v šetření hradeckých dopravních policistů,“ dodala mluvčí.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí