HRADEC KRÁLOVÉ – Logistický areál CTP Park Hradec Králové na výpadovce na Třebechovice, který je už šest let rozestavěný, se má v letošním roce dostavovat a realizovat. Ke dvěma rozestavěným halám mají v další etapě této lokality přibýt ještě dvě haly blíže k zastávce MHD u Parlamentu, která se částečně posune do ulice Podhůrská.
Dvojice rozestavěných hal stojí osamoceně mezi železniční tratí a silnicí už od roku 2015, kdy se stavba musela zastavit kvůli stavebnímu povolení, které ještě nebylo povoleno.
V letošním roce to vypadá s dostavbou nadějně, během roku by měla začít stavba a na konci roku by mělo být hotovo. Tedy pokud nenastanou nějaké komplikace.
V kompletním projektu se počítá se stavbou celkem čtyř hal, pod kopcem má přibýt kruhový objezd s jeho budoucím napojení na tangentu, u konečné zastávky MHD Parlament má dojít k přestavbě křižovatky, počítalo se zde i s realizací světelné křižovatky, zda se se semafory stále počítá, či nikoliv, není zřejmé. Doplněno: Nakonec by světelná signalizace v projektu měla být.
Kvůli jinému uspořádání křižovatky se musí posunout i jedna ze zastávek do ulice Podhůrská, z točny již nebude umožněn výjezd na hlavní silnici směrem do Hradce. Přibydou také přechody pro chodce i odbočovací pruhy.



