Otevřen SV obchvat Jičína

25. května 2021 19:14. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, DOPRAVA, OKOLO HK

Nový obchvat Jičína u Robous / Foto: KHK

JIČÍN – Přeložka silnice II/286 z Robous u Jičína do Valdic je hotová. Další část severovýchodního obchvatu Jičína v hodnotě 210 milionů korun odvede z centra města těžkou nákladní dopravu. Stavbu financoval Integrovaný regionální operační program a Královéhradecký kraj. Od 25. května 2021 mohou novou komunikaci využívat motoristé.


„Příprava této stavby byla velmi náročná především po stránce majetkoprávní. Se zajištěním potřebných pozemků nám významně pomohlo město Jičín, kterému chci ještě jednou poděkovat. Od začátku jsme si byli vědomi důležitosti obchvatu pro obyvatele Jičínska a jeho budoucího významu po napojení Jičína na dálnici D35,“ říká hejtman Martin Červíček.


„Nová část jičínského obchvatu omezí složitý průjezd těžké nákladní dopravy členitým centrem města. Přeložená silnice umožní jednoduchý, rychlý a bezpečný průjezd ve směru na Lomnici nad Popelkou mimo zastavěnou oblast,“ vysvětluje radní Václav Řehoř odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.


Trasa přeložky začíná severně od sjezdu „Jičín-východ“ ze silnice I/16, a to na nové okružní křižovatce silnice III/32843, místní komunikace a nové silnice II/286. Přeložka dále z východní strany obchází město Jičín a obec Valdice. Severně od nich se levostranným obloukem vrací k současné II/286, do které se napojuje další okružní křižovatkou. Celá trasa má délku 3,5 kilometru. Součástí stavb jsou také dva podchody, nadjezd nad silnicí III/2861, protihlukové stěny a nové veřejné osvětlení okružních křižovatek.


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU