Muž s mačetou v ruce pobíhal v centru Hradce Králové

26. června 2021 11:39. /Autor ~ REDAKCE / # < 1 MIN. / AKTUALITY, KRIMI

Zásah policie u muže s mačetou / Foto: MPHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve čtvrtek v odpoledních hodinách běhal po ulici v centru Hradce muž s mačetou v ruce. Šermoval s ní kolem sebe a ohrožoval kolemjdoucí občany. Operační důstojník, který přijal oznámení, na místo okamžitě vyslal hlídky. Lidé stojící na ulici strážníkům sdělili, že muž odpovídající popisu vběhl do nedalekého domu. Naštěstí se nikomu nic nestalo.


Strážníci se následně přesunuli do bytového domu, aby provedli kontrolu prostor


„Na chodbě se nacházel starší muž, který na dotaz, zda viděl podezřelou osobu uvedl, že se zřejmě jedná o jeho vnuka. Ten však před příjezdem hlídek utekl. V součinnosti s Policií ČR strážníci prováděli kontrolu bytu, domu a přilehlých prostor. Hlídka městské policie, zajišťující přízemí domu, spatřila muže odpovídajícího popisu vycházet ze sklepních prostor domu. Ten, jakmile je spatřil, vykřikl: „Vy hledáte asi mě“,“ uvedla městská policie.


Z důvodu podezření z trestného činu byl omezen na osobní svobodě a byla mu nasazena pouta. K dalšímu řešení si ho převzala Policie ČR.


„Po zadržení policisté podezřelého muže podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Test na drogy byl však pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Zbraň, kterou před svým zadržením ukryl v bytě u svých příbuzných, byla nalezena. Muž nikoho nezranil ani nikoho přímo neohrožoval. Případ je v prvotní fázi šetření a je zatím kvalifikován jako podezření z trestného činu výtržnictví, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ sdělila policejní mluvčí Iva Kormošová.


Městská policie zveřejnila i video ze zásahu.



SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU