Přidat na Seznam.czMuž z Rychnovska sušil konopí na věšáku jako prádlo

15. října 2021 13:21. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, KRIMI

Muž sušil konopí jako prádlo / Foto: PČR

HK/RYCHNOVSKO – Rychnovští kriminalisté z toxi týmu v tomto týdnu zadrželi 33letého muže, proti kterému zahájili trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Muž navíc na svém pozemku nastražil nástrahy na případné zloděje, vykopal zamaskované díry a rozmístil prkna s hřebíky.


„Obviněnému klademe za vinu, že od října 2018, poté co byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, do dne jeho zadržení neoprávněně poskytl pervitin zřejmě v 265 případech a to nejméně 10 osobám v různých dávkách, za což od nich vyinkasoval téměř 250 tisíc korun. Pervitin sám nevyráběl, ale překupoval ho. Kromě toho 5 osobám neoprávněně poskytl v 185 případech marihuanu v celkovém množství nejméně 390 gramů za 10 tisíc korun. Obviněný drogy poskytoval i zdarma nebo za protislužbu,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.


Kriminalisté při domovních prohlídkách v místě bydliště výrobce drog zajistili necelé dvě desítky kil zelené sušiny a ve skleníku zajistili 11 rozvětvených třímetrových rostlin.


Muž marihuanu sušil na věšácích na prádlo, uchovával ji v kbelících, plastových krabicích a sušičkách. Prakticky v každém koutě domu bylo nějaké konopí, policie zajistila téměř 20 kilogramů.


Zajímavostí tohoto případu je, že obviněný muž si své rostlinky chránil kutilsky vyrobenými nástrahami, které zakopal do hlíny okolo skleníku, tak aby nebyly vidět. Jednalo se o prkna, do kterých zatloukl hřebíky a nastražil je tak, aby na ně případný zloděj stoupl. Kromě toho vykopal několik hlubokých děr, které zamaskoval a i do nich položil prkna s hřebíky.


„Obviněný muž policistům své tajemství ohledně zabezpečení svého majetku prozradil a společně jej odstranili, aby nedošlo k újmě na zdraví zasahujících policistů,“ dodala mluvčí.


Lustrací osoby vyšlo najevo, že muž byl od roku 2010 osmkrát odsouzen a to pětkrát za majetkovou trestnou činnost, jednou za drogovou trestnou činnost, za ublížení na zdraví a jednou za ohrožení pod vlivem návykové látky.


„Jelikož recidivistu v těchto dnech čekal za předchozí protiprávní jednání, za které byl již pravomocně odsouzen, nástup do výkonu trestu odnětí svobody, policisté ho do vězení přímo eskortovali. Jeho pobyt se mu tak může za distribuci a výrobu drog protáhnout až o dalších 10 let,“ uvedla policie.


Policie z domovní prohlídky zveřejnila i video.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí