HK/OPATOVICE – Na stavbě úseku D35 Opatovice – Časy probíhají závěrečné práce. Na nejdelším mostě stavby – estakádě byly právě dokončeny statické zátěžové zkoušky, při kterých byly jednotlivé jízdní pruhy střídavě zatěžovány vozidly o celkové váze 350 tun. Zkoušky, které provedl Kloknerův ústav ČVUT v Praze podle aktuálních výsledků proběhly úspěšně.
Jde o jeden kilometr dlouhou estakádu přes zátopové území Labe, která poslouží zejména v případě povodní, zároveň bude fungovat i jako biokoridor.
„Současně v těchto dnech probíhá pokládka asfaltových vrstev. Na km 13,900 – 16,250 jsme použili speciální asfaltovou směs se sníženou hlučností, což řidiči určitě ocení,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic.
Stavbaři také pokračují v terénních úpravách a ve výsadbě zeleně. Celkově bude vysazeno přes 2 000 stromů a 80 000 keřů.
„V souvislosti se zprovozněním úseku D35 Opatovice – Časy chystáme vybudování světelného signalizačního zařízení v Sezemicích a Časech a dále úpravu vodorovného a svislého značení v Horních Ředicích. O dalším vývoji vás budeme informovat,“ dodalo ŘSD.
První řidiči se po novém úseku D35 z Opatovic do Časů projedou od 15. prosince 2021.



