Přidat na Seznam.czUniverzitní pivo UHK Mech vyrábí Rodinný pivovar 713 / Foto: 713

HRADEC KRÁLOVÉ – Univerzita Hradec Králové ve spolupráci s Rodinným pivovarem 713 připravila speciální edici prvního univerzitního hradeckého piva. Rodinný pivovar 713 má v Hradci Králové silné kořeny a jejich nejlepší tradiční český ležák (jedenáctistupňový) nese jasný název UHK Mech! Název piva vznikl po hlasování studentstva a příznivců UHK na sociálních sítích.


Vítězný návrh vymyslel kvestor UHK Aleš Klicnar a v září 2021 bylo oficiální univerzitní pivo UHK Mech slavnostně představeno široké veřejnosti. Setkat se s ním můžete především na různých akcích UHK, popř. ho lze zakoupit v půllitrových skleněných lahvích s patentním uzávěrem nebo pětilitrových párty soudcích přímo v Rodinném pivovaru 713.


„Někteří možná víte, že se Hradci Králové občas trochu posměšně říká Mechov. Teorií, proč tomu tak je, je více. Když už ale přezdívka existuje, proč ji zapírat? Umění si ze sebe udělat legraci považujeme za zásadní životní dovednost,“ uvádí UHK.


„Rokem 2021 můžeme prohlásit, že UHK Mech je registrovanou značkou univerzity, a že vychutnávat naše pivo lze především na různých akcích UHK, případně také přímo v Rodinném pivovaru 713 v Albertově ulici,“ dodává univerzita.


Cena lahvového piva UHK Mech s patentem je nastavena na 45 Kč včetně DPH.


A jak popisuje pivo sládek pivovaru Milan Hartman?


„Český ležák (jedenáctka) je vařený tradičním způsobem (voda, slad a chmel) z polabského sladu a českého chmele (odrůdy Sládek a Žatecký poloraný červeňák). Je vařen dekokčně na jeden rmut za pomoci kvasinek spodního kvašení. Má zlatou barvu a snoubí se v něm sladová chuť s příjemnou chmelovou hořkostí, která láká k dalšímu napití,“ říká sládek.


Existence Rodinného pivovaru 713 se začala psát v červnu 2015, kdy byla, po instalaci všech nezbytných komponent a menších stavebních úpravách, uvařena první zkušební várka, na kterou po několika týdnech navázal ostrý provoz. Technologie pivovaru se skládá z dvounádobové varny o objemu 400 litrů, nerezových kvasných a ležáckých tanků a ostatních technických zařízení, která jsou ukryta v pivovarském zázemí a bez nichž by varna ani tanky nedokázaly nikdy ožít.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí