Přidat na Seznam.czHradec podá podnět na NSA kvůli diskriminaci

25. ledna 2022 13:58. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / EXPRESNĚ

HRADEC KRÁLOVÉ – Minulý týden hradecký magistrát poslal své vyjádření na základě výzvy Národní sportovní agentury (NSA), která by měla v následujících dnech rozhodnout o žádosti města o dotaci na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Králové. Ve čtvrtek primátor Alexandr Hrabálek zaslal NSA zároveň podnět, aby tato dotační výzva byla zrušena.


„Po detailním rozboru podmínek programu ´Nadregionální sportovní infrastruktura´, v rámci kterého byla dotační výzva vyhlášena, naši právníci dospěli k závěru, že NSA ve výzvě porušuje zásadu rovnosti a zásadu zákazu neodůvodněné diskriminace. Současně i poslední události a informace z agentury, které se mimo jiné dostaly na veřejnost, nás dále utvrdily v tom, že celá dotační výzva a proces hodnocení žádostí jsou v rozporu s právními předpisy. Proto jsme se rozhodli podat podnět k jejímu zrušení,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.


Hradecká radnice obdržela v pátek v podvečer 31. prosince od NSA výzvu, aby se do pěti dnů vyjádřila k připomínkám agentury k podané žádosti o dotaci na nový multifunkční fotbalový stadion.


„Podařilo se nám domluvit termín na naši reakci do 20. ledna a dle dohody jsme vyjádření k podkladům, podle kterých by měla agentura rozhodovat o přidělení dotace, zaslali ve středu 19. ledna. Následný podnět ke zrušení této dotační výzvy je pak dalším logickým krokem města, které připomínky ze strany NSA považuje za diskriminační. Město svým projektem podmínky programu neporušilo. Celý proces hodnocení žádostí a rozhodování o dotacích je v režimu správního řízení, to je do doby jeho ukončení neveřejné. Podrobnosti a informace, které jsme měli možnost získat nahlédnutím do spisu, tedy zatím nemůžeme komentovat a dále rozvádět,“ vysvětluje náměstkyně primátora Monika Štayrová, která má na starosti oblast ekonomiky a dotací.


Již začátkem ledna přinesl server Seznam Zprávy informaci, že Hradec ani Pardubice nedostanou od NSA na nové fotbalové stadiony ani korunu.


Město Hradec Králové staví nový multifunkční stadion s kapacitou osm tisíc diváků s možností navýšení na 9300 míst. Po dokončení na jaře roku 2023 bude aréna splňovat parametry kategorie UEFA 4, což je i podmínkou jeho zařazení do nabídky stadionů pro utkání českých reprezentačních mužstev.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 616

  3 020

  2 612

  332


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí