HRADEC KRÁLOVÉ – Hradecké zastupitelstvo na svém březnovém zasedání odsouhlasilo vyvěšení tibetské vlajky. Proti nebyl nikdo, pro bylo 29 přítomných zastupitelů, zdržel se jeden zastupitel za klub KSČM. Rada města minulý týden naopak vyvěšení neschválila, došlo tak k nápravě dřívějšího rozhodnutí radních.
Od roku 1965 je Tibet čínskou autonomní oblastí. Na znamení solidarity s Tibetem vyvěšuje 10. března řada měst po celém světě tibetskou vlajku.
Tibetská vlajka bude taky viset. Dneska nám to fakt jde. Asi nám něco dali do kafe, ale zatím samá shoda a harmonie. pic.twitter.com/U4i9NCfedg
— Pavel Vrbický (@PavelVrbicky) March 1, 2022


