HRADEC KRÁLOVÉ – V jedné z budov na Eliščině nábřeží byl slavnostně otevřen mongolský honorární konzulát. Jde o jediný honorární konzulát Mongolska v ČR.
„Otevření mongolského konzulátu zjednoduší partnerství s Mongolskou republikou. Jeho velký potenciál vidím především v podpoře a pomoci mongolským občanům, kteří pracují nejen na území našeho kraje. Zároveň napomůže k rozvoji spolupráce v oblasti sportu, turistiky a vzdělávacích institucí,“ uvedl po otevření náměstek hejtmana pro oblast školství Arnošt Štěpánek.
Diplomatické vztahy mezi Českem a Mongolskem trvají více jak 70 let a Pavel Rejchrt je historicky prvním honorárním konzulem Mongolska v České republice. Rodák z Hradce Králové se jím stal v květnu loňského roku.
Sídlo honorárního konzulátu Mongolska v Hradci Králové nevydává osobní doklady, víza, občanství a další druhy potvrzení.
V hradecké ulici V Kopečku funguje ještě také honorární konzulát Kazachstánu.


