Přidat na Seznam.cz



Vrbenského kasárna v Hradci už patří kraji

9. října 2022 9:38. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, EXPRESNĚ

HRADEC KRÁLOVÉ – Desítky let chátrající stavba v centru Hradce přešla z majetku města do rukou kraje. Zastupitelé Královéhradeckého kraje i města Hradce Králové schválili převod vlastnického práva k nemovitosti do majetku kraje.


Vyřešení majetkového převodu je jednou z klíčových podmínek pro možnost získání dotací z evropských fondů, které kraj hodlá čerpat na rozsáhlou revitalizaci objektu.


Bývalé vojenské budově mají vdechnout nový život projekt revitalizace Královéhradeckého kraje ve spolupráci s Muzeem východních Čech. Vzniknout by zde mělo unikátní kulturně kreativní centrum. Kasárenské interiéry se stanou domovem moderní přírodovědecké expozice.


„V září jsme požádali o 55 milionů korun z Národního plánu obnovy a další žádosti o finanční podporu budou následovat na přelomu roku. Projekt má již stavební povolení,“ doplnila Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana odpovědná za oblast sociální péče, kultury a cestovního ruchu.


    SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU






    Facebook

    X

    Instagram

    Threads

    19 014

    3 074

    2 750

    492




    JIŽNÍ SPOJKA / VIZUALIZACE

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU