Přidat na Seznam.czMuž o půl druhé v noci ujížděl policistům ke Kauflandu

21. listopadu 2022 20:58. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, KRIMI

Nezastavil a ujížděl policistům ke Kauflandu / Foto: PČR

HRADEC KRÁLOVÉ – Pod rouškou tmy se čerstvě 23letý muž, který nevlastnil žádné řidičské oprávnění a vozidlo, které řídil, si půjčil od kamaráda, vydal do ulic Hradce. Neunikl však pozornosti hlídky policistů z pohotovostního a eskortního oddělení, která si při noční službě všimla nestandardně jedoucího osobního vozidla značky Audi A8.


Hlídka se o půl druhé ráno na silnici za nákupní zónou u Pilnáčkovy ulice rozhodla řidiče zkontrolovat a pomocí světelného a zvukového zařízení ho vyzvala k zastavení.


Řidič na tuto výzvu nereagoval, nezastavil a začal ujíždět směrem k obchodnímu domu Kaufland.


„Při projíždění levotočivé zatáčky najel na obrubník, jízdu vyrovnal najetím do protisměru a pak pokračoval přes trávník k příjezdové cestě k nočnímu klubu Denoche, kde ohrozil několik chodců. Po pár desítkách metrů na parkovišti zastavil a vystoupil z vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.


Policisté u muže provedli silniční kontrolu a zjistili, že mladík nevlastní žádné řidičské oprávnění a vozidlo, které řídil, je půjčené.


„Hlídka následně muže podrobila dechové zkoušce, jejíž výsledek ukázal více než 1,8 promile alkoholu. Muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici, kde ho lékař uznal způsobilým k umístění do policejní cely,“ dodala mluvčí.


Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí roční vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí