Přidat na Seznam.czPožár v Malšovicích. Ve Štefcově ulici hořelo mezi domy

23. listopadu 2022 22:08. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, POŽÁRY

Hasiči s jeřábem zasahují v Malšovicích / Foto: HZSKHK

HRADEC KRÁLOVÉ – V královéhradecké části Malšovice se rozhořel požár mezi rodinnými domy. „Hned několik oznámení o požáru se sešlo na tísňovou linku ve středu po 14. hodině. Na místo vyslal operační důstojník jednotky z prvního stupně požárního poplachu,“ uvedla Martina Götzová, tisková mluvčí hradeckého hasičského záchranného sboru.


Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že hoří v prostoru přístřešku na dřevo mezi rodinným domem a zděnou kůlnou, uvnitř objektu se nikdo nenacházel.


„Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva vodní proudy. Zároveň po celou dobu kontrolovali objekt zevnitř i zvenčí za pomoci termokamery, aby si ověřili, že se požár nešíří skrytě do obytných prostor. Ty se nakonec podařilo před plameny uchránit,“ doplnila Götzová.


Do půl hodiny od nahlášení události byl požár lokalizován, poté proběhlo jeho dohašování a rozebrání zasažené konstrukce.


Po 16. hodině bylo místo zásahu předáno majiteli s nařízenou dohlídkou.


„Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že požár vznikl kvůli nedbalosti při zatápění. Škoda je předběžně stanovena asi na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun. Nikdo nebyl při události zraněn,“ dokončila tisková mluvčí Martina Götzová.


Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové a JSDH Malšovice a Třebeš.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí