Přidat na Seznam.czDálniční dárek. Otevře se dalších 15 kilometrů na D35 k Mýtu

15. prosince 2022 14:00. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, D35, DOPRAVA

Odpočívka Dolní Roveň na D35, kde roste čerpací stanice Shell / Foto: ŘSD Pardubický kraj

HK/ČASY – Dva dny před Štědrým dnem, 22. prosince 2022, se otevírá 14,7 kilometrů nové dálnice. Stejně tak jako v loňském roce, kdy se otevírala část D35 i D11, proběhne slavnostní zprovoznění úseku, tentokrát D35 Časy – Ostrov. Řidiči se tak projedou po dálnici dlouhé zhruba 15 kilometrů a vyjedou přibližně 8 km u Vysokého Mýta, kde dálnice na nějaký čas dočasně skončí.


Před otevřením se pracovalo ještě na záchytných systémech, dopravním značení, výstavbě oplocení a terénních pracích v nejbližším okolí dálnice.


Součástí nového úseku dálnice budou i odpočívky, po každé v obou směrech.


„Poslední týdny před otevřením finišovala i výstavba odpočívek Dolní Roveň včetně nové čerpací stanice Shell. Ta má být otevřena také k 22. 12. i s mobiliářem. Restaurační zařízení odpočívek bude dokončeno v příštím roce,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic Pardubického kraje.


Koncem listopadu bylo na budoucím úseku dálnice D35 Časy – Ostrov uvedeno do předčasného užívání nové Středisko správy a údržby dálnic Městec. To převezme po zprovoznění do své správy úsek od mimoúrovňové křižovatky Sedlice po konec úseku D35, tj. celkem cca 32 km.


Ve stejném areálu v Městci vzniklo i nové dálniční oddělení, které bude fungovat pod Pardubickým krajem. Oddělení bude mít dohled také na již zmíněných 32 km dálnice D35. Slouží zde zatím 15 policistů. Další oddělení vznikne s postupující dálnicí za pár let u Svitav v Opatovci, jeho tým už se nyní skládá na oddělení ve Vysokém Mýtě.


Krajský policejní ředitel Ptáček uvedl, že práce na dálničním oddělení je atraktivní, policisté zde mají moderní vybavení, nejnovější techniku a vozidla a ne všechna místa jsou zatím obsazená. Proto apeloval na ty, kteří si budou číst články o otevření nového oddělení a plánovaném dalším oddělení v Opatovci, a měli by zájem na těchto odděleních sloužit jako policisté, aby se obrátili na náborové oddělení krajského ředitelství (krpe.nabor@pcr.cz, tel. +420 720 166 708).


Nový úsek dálnice D35 bude mít dva sjezdy – exit 148 Dašice a exit 157 Ostrov, plus jeden provizorní sjezd za Ostrovem. Mezi nejzajímavější mostní objekty na této trase patří estakáda přes Loučnou a most přes železniční koridor u Uherska. V roce 2026 by měla D35 vést za Vysoké Mýto směrem na Litomyšl.


Infoleták ŘSD k realizaci D35 / Vizualizace: ŘSD


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí