Přidat na Seznam.czŽena z Pardubic obrala muže z Hradce o 1,6 mil. Kč

22. května 2023 11:47. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / EXPRESNĚ

HK, PARDUBICE – O mezikrajské pomoci se v tomto případu příliš hovořit nedá, snad jen směrem z Hradce do Pardubic, kam odešlo téměř 1,6 milionu korun. Policisté v týdnu obvinili z trestného činu podvod 37letou ženu z Pardubic, která během tří let vylákala z o 2 roky staršího muže z Hradce Králové astronomickou částku.


„Muž při vidině společného života ženě, s kterou převážně komunikoval elektronicky, na základě jejích různých smyšlených legend převáděl peníze ze svého účtu na její. Ženě uvěřil, že trpí rakovinou a pokud nepodstoupí operace, které jsou placené, že umře. Dále ji půjčil peníze, aby se mohla, než zemře se svou 2letou dcerou naposledy podívat k moři,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.


A výčet legend pokračuje i dalším zjištěním.


„Další peníze muž půjčil na speciální operaci dceřina kolene, která musela být prováděna jen v Rakousku, a na poplatky ohledně prodeje pozemku – poplatek na odhad, zaměření pozemku, zápisy do katastru apod., aby mu za utržené peníze mohla zaplatit dluh,“ dodává mluvčí.


Podvedený muž nejen že ženě naposílal své všechny naspořené finance, ale více než polovinu si ještě k tomu půjčil, uvedla policie.


Z vyšetřování dále vyplynulo, že obviněná žena se jednání dopustila v úmyslu obohatit se, přičemž od počátku jednala s úmyslem, že peníze nikdy nevrátí a také nevrátila. Finance na uváděné účely nepoužila a ponechala si je pro vlastní potřebu.


Obviněné ženě s žádnou trestní minulostí hrozí trest odnětí svobody na 1 rok až 5 let.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí