Přidat na Seznam.czRegioFox se představí v Trutnově

15. září 2023 10:59. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, OKOLO HK

RegioFox brzy vyjede na koleje v Královéhradeckém kraji / Foto: archiv ČD

TRUTNOV/HK – Neděle 17. září bude na Trutnovsku ve znamení oslav Regionálního dne železnice. Hlavním dějištěm se od 9 do 16 hodin stane trutnovské depo, kde si návštěvníci prohlédnou výstavu železničních vozidel, a to včetně nových jednotek RegioFox a RegioPanter. Tyto moderní vlaky už v průběhu příštího roku výrazně omladí vozový park v Královéhradeckém kraji.


Fanoušci historické dopravy se svezou parním vlakem, který ráno vyrazí z Hradce Králové do Trutnova a během dne pak zajede do Vrchlabí a Červeného Kostelce.


„V Trutnově nás čeká velice zajímavý program. Návštěvníci sem budou moci přijet parním vlakem z krajského města a poté budou mít v trutnovském depu jedinečnou příležitost prohlédnout si výstavu železničních vozidel. Mezi nimi nebudou chybět ani nové jednotky RegioFox a RegioPanter,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu, a dodává: „Jsem rád, že už nyní můžeme lidem v Královéhradeckém kraji tyto nové vlaky ukázat. Pro tento region se začíná vyrábět celkem 33 nových RegioFoxů a sedm nových RegioPanterů. Cestující se s nimi poprvé svezou už během příštího roku. Díky nasazení těchto nových vozidel dojde ke skokovému zvýšení cestovního komfortu.“


„Už od příštího roku nabídne cestujícím v Královéhradeckém kraji 23 nových vlaků větší pohodlí a komfort v podobě klimatizovaných vozů, Wi-Fi, ale i nízkopodlažnost a bezbariérovost. Národní dopravce tak do modernizace vlaků v našem kraji investuje v následujících třech letech zhruba čtyři miliardy korun,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.


Ozdobou regionálního dne železnice bude parní vlak v čele s lokomotivou Velký bejček. Ten bude odjíždět z královéhradeckého hlavního nádraží v 7:33 a na trutnovské hlavní nádraží přijede v 9:35. Historická souprava zajistí během dne dvě vyhlídkové jízdy, a to do Vrchlabí (odjezd z Trutnova hl.n. v 9:55) a do Červeného Kostelce (odjezd z Trutnova hl.n. ve 14:10). V 16:20 se pak vydá zpět do krajského města, kam přijede v 18:27.


Během regionálního dne železnice bude zároveň představena nová brožura „Jezděte s námi vlakem za prací i na výlety“ s informacemi o rozvoji železnice a tipy na výlety v Královéhradeckém kraji. Zároveň bude zahájena roční cestovatelská soutěž o hodnotné ceny – 10 voucherů na služby Českých drah, 10 karet IREDO nabitých na 1 500 Kč a 20 rodinných vstupenek do Království železnic v Praze. Soutěž bude probíhat až do 31. srpna 2024.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí