Přidat na Seznam.czDvě nehody u fotbalového stadionu. Auto rozpůlené o strom

6. října 2023 19:24. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY, NEHODY

Nehoda u fotbalového stadionu / Foto: HZSKHK

HRADEC KRÁLOVÉ – V rozmezí 48 hodin se téměř na stejném místě u fotbalového stadionu stala dvojice nehod. A nebylo to tím, že by se snad řidiči kochali, jak krásný má Hradec nový stadion a zapomněli na řízení, až z toho havarovali. U první nehody sehrál roli alkohol, u druhého rozpůleného vozidla o strom naopak zase smyk při předjíždění cyklisty.


Dopravní policisté ve středu 4. října v 9:20 vyjížděli k havárii osobního vozidla značky Kia Ceed, která se stala v hradecké ulici Malšovická naproti fotbalovému stadionu. 30letý řidič jedoucí od Gočárova okruhu směrem do centra najel na pravý obrubník a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Řidiče, který neutrpěl žádné zranění, podrobili policisté dechové zkoušce. Přístroj ukázal pozitivní hodnotu, a to 0,5 promile alkoholu v dechu.


„Škoda na autě byla odhadnuta na 200 tisíc a na sloupu 30 tisíc korun. Řidiče čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě způsobení dopravní nehody hrozí až 3leté vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.


V pátek 6. října kolem deváté hodiny se opět na silnici Malšovická u fotbalového stadionu stala havárie osobního vozidla značky Nissan Leaf, který jel od centra města k nadjezdu.


„Z prvotního šetření vyplývá, že 20letý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a při předjíždění cyklisty dostal smyk, najel do pravého silničního příkopu, kde narazil do sloupu trolejového vedení, od kterého se odrazil a následně narazil do stromu. Do nemocnice byla převezena se zraněním dvoučlenná osádka vozidla. U řidiče policisté dechovou zkouškou nezjistili požití alkoholu a škodu na vozidle odhadli na 200 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Kormošová.


V rozmezí 48 hodin se tak na téměř samém místě, ale na protější straně, stala dvojice těchto nehod.
Další nehoda se v pátek dopoledne stala ještě v Husovy ulici na Novém Hradci, kde auto z neznámých příčin narazilo do betonových zábran podél silnice. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotnických záchranářů, vozidlo hasiči stabilizovali proti převrácení, poté proběhlo dokumentování nehody ze strany policie.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí