Přidat na Seznam.czInspekce uzavřela pardubický Lidl. Našla myší trus

19. října 2023 19:29. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY

V pardubickém Lidl našla inspekce myší trus / Foto: Potraviny na pranýři

PARDUBICE – Kvůli výskytu myšího trusu byla v průběhu úterý 17. října uzavřena prodejna Lidl v Pardubicích v části Višňovka. Jednalo se o prodejnu v ulici Ke Špitálce 2930. Inspektoři uvnitř zjistili výskyt myšího trusu a nečistot. S ohledem na tyto hygienické nedostatky byla celá provozovna dočasně uzavřena. Myší trus byl nalezen ve skladu potravin, ale i v přípravně pro dopékání pečiva.


Inspektoři SZPI se s myším trusem a nečistotami setkali na různých místech v zázemí prodejny.


„Konkrétně se jednalo o sklad balených potravin a nepotravinářského zboží, kde se exkrementy nacházely na mnoha místech na podlaze, podél stěn nebo na paletách. Skladová část navazovala na rampu, kde se myší trus nacházel ve skupinovém obalu uskladněné mouky. Co se týče skladu, myší trus se nacházel také u chladicího boxu či v prostoru lahvárny, např. za pivními přepravkami či pod odpadkovým košem,“ uvedli inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce.


Výskyt trusu byl potvrzen také v přípravně pro dopékání pečiva, a to třeba na podlaze nebo v deratizační staničce umístěné pod regálem s nebaleným pečivem.


„Trus a nečistoty se nacházely i na prodejní ploše. Konkrétně na podlaze za paletou s minerální vodou a mlékem a pak pod samoobslužnou chladicí vitrínou umístěnou u vstupu do skladu. Přítomnost exkrementů jsme dále zjistili v regálu s bramborovými chipsy a na polici s rozinkami,“ dodala inspekce.


Inspektoři tak prodejnu rovnou 17. října uzavřeli s datem uvolnění zákazu 18. října, ve středu již byla prodejna Lidl otevřena.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 624

  3 020

  2 612

  334


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí