Přidat na Seznam.czOkolí zimních stadionů v Hradci prokoukne

1. prosince 2023 22:27. /Autor ~ REDAKCE / # 1 MIN. / AKTUALITY, EXPRESNĚ, PROJEKTY

Malá hala zimního stadionu v Hradci / Foto: Panorama Mapy.cz

HRADEC KRÁLOVÉ – Město schválilo provedení studie proveditelnosti pro areál zimního stadionu v Hradci Králové. Zastupitelstvo se na tomto rozhodlo během svého nedávného zasedání. Původní urbanisticko-architektonická studie pochází z roku 2007, a od té doby se technický stav malé haly výrazně zhoršil. Na nynější studii bude vyčleněno více než 2,4 milionu korun včetně DPH.


Cílem je nalézt optimální řešení pro budoucí podobu okolí stadionu.


Náměstek pro oblast urbanismu a architektury, Adam Záruba, zdůrazňuje potřebu rozhodnout, zda investovat do oprav stávající malé haly nebo provést její komplexní rekonstrukci.


Tato studie by měla poskytnout potřebné informace k tomu rozhodnutí. Alternativní řešení obsažená v původní studii z roku 2007 zvažují odstranění části hotelu, celkovou rekonstrukci a rozšíření malé haly. Také navrhují modernizaci obvodového pláště za účelem snížení energetické náročnosti a zlepšení estetiky s ohledem na historické jádro města.


Dále se přemýšlí o možnosti zachování stávajícího hotelového objektu s jeho rekonstrukcí. Výhodou tohoto řešení by bylo propojení obou hal a schopnost suchého přechodu mezi nimi. Nová studie proveditelnosti bude zkoumat aktualitu návrhu z roku 2007 a reagovat na nejnovější trendy v oblasti udržitelné výstavby a energetické efektivnosti.


Cílem je zhodnotit možnosti rozvoje areálu zimního stadionu s důrazem na architektonickou kvalitu a integraci do okolí. Náměstek Záruba také upřesňuje, že součástí řešení pro okolí stadionu by mohlo být zpřístupnění nábřeží Orlice mezi Moravským mostem a Jiráskovými sady pro veřejnost.


Pro nynější provedení studie se počítá s částkou 2,4 milionu korun včetně DPH.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU


  Facebook

  X

  Instagram

  Threads

  16 646

  3 024

  2 612

  336


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Koncept studie Velkého náměstí