SOVĚTICE/HK – Na trati mezi Hradcem a Ostroměří došlo u Sovětic k nehodě traktoru s osobním vlakem Os 5512 mířícím do Turnova. Traktorista skončil v péči záchranářů, osoby ve vlaku zraněny nebyly. Místo vlaku musela být zavedena náhradní autobusová doprava, zpoždění pak kvůli nehodě dosáhlo více než 90 minut. Na místo mířili i hasiči ze Správy železnic.
Nehoda se stala na přejezdu přes polní cestu, kde není signalizační zařízení ani závory, je zde pouze značení přejezdu a stopka.
„Pro 24 cestujících z vlaku jsme přistavili evakuační autobus. Autobusem bylo odvezeno nakonec 21 osob, 2 osoby odešly z místa pěšky,“ uvedli královéhradečtí hasiči.
Pro navazující spoj Os 5517 mířící z Turnova zpět do Hradce, byla taktéž zavedena náhradní autobusová doprava.
Aktuálně zasahujeme u srážky traktoru s osobním vlakem u Sovětic na Hradecku. Pro 24 cestujících z vlaku jsme přistavili evakuační autobus. Traktorista skončil v péči záchranářů, osoby ve vlaku zraněny nebyly. pic.twitter.com/jMJbqjONYK
— HZS Královéhradeckého kraje (@hzskhk) May 14, 2024



