HK/ROUDNICE – K vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel došlo ve čtvrtek odpoledne na křižovatce silnic II. třídy u Roudnice na Královéhradecku. Událost byla na tísňovou linku nahlášena krátce po půl páté. Na místo okamžitě vyrazily tři jednotky hasičů – profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a dobrovolná jednotka z Nechanic.
Nehoda se stala na frekventovaném křížení komunikací, kde se střetává tah z Hradce Králové na Chlumec nad Cidlinou se silnicí vedoucí z Dobřenic na Nechanice.
Podle prvotních informací se srazila šedá Škoda s pistáciově zbarvenou Fabií. Při nehodě utrpěly zranění dvě osoby. Jednu z nich museli hasiči z havarovaného vozidla vyprostit pomocí páteřní desky.
Na místo byl přivolán také záchranářský vrtulník Kryštof 6 z Hradce Králové, který asistoval při ošetření zraněných.
Na místě zasahovali také záchranáři zdravotnické záchranné služby a policisté, kteří nehodu vyšetřují. Okolnosti střetu a míra zavinění jsou nadále předmětem šetření.
Silnice v místě nehody byla po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému neprůjezdná.
Původní zpráva sice říká, že se nehoda stala u obce Kosičky, správné místo je však na křížení u Roudnice. Jde o podobné křižovatky, které jsou snadno zaměnitelné.
K dopravní nehodě 2 osobních vozidel na silnici II/611 u odbočky na Kosičky vyjížděly krátce po půl páté 3 jednotky hasičů. Při nehodě došlo ke zranění 2 osob, jednu z nich museli hasiči z vozidla na páteřní desce vyprošťovat. Splupráce se @zzskhk a @PolicieCZ. pic.twitter.com/2u4w12U7ci
— HZS Královéhradeckého kraje (@hzskhk) March 19, 2026



