HRADEC KRÁLOVÉ – Cesta mezi městskými částmi Slatina a Svinary, jde o komunikaci kolem lokality Koš, se od pondělí 25. května na týden zcela uzavře. Silničáři Technických služeb Hradec Králové zde zahájí opravu vozovky, která naváže na předchozí etapu z roku 2020. Opravou projde úsek blíže ke Slatině dlouhý přibližně 500 metrů.
Oblast Koše, kde se nachází několik stavení, bude přístupná z druhé strany od Svinar.
„Opravovaný úsek má přibližně půl kilometru a zahrnuje plochu přes 2 500 m². Po dobu prací bude komunikace kompletně neprůjezdná, řidiči tak budou muset využívat objízdné trasy. Cílem je zvládnout celou akci v co nejkratším čase a obnovit plný provoz ještě před začátkem června,“ uvádí Technické služby Hradec Králové.
V pondělí má proběhnout frézování starého asfaltu, které odstraní poškozený povrch vozovky. Od středy naváže pokládka nového asfaltu a pokud to dovolí počasí, v pátek dojde také na finální vodorovné značení.
Oprava se zaměří na zbývající část spojnice, přičemž předchozí etapa z roku 2020 už obnovila druhou polovinu komunikace v rozsahu zhruba 4 000 m². Po dokončení letošní části tak bude spojnice Slatiny a Svinar kompletně zrekonstruovaná.



