Strážníci a záchranáři zasahují na Benešově třídě / Foto: MPHK

HRADEC KRÁLOVÉ – Na Benešově třídě v Hradci zasahovali ve středu odpoledne strážníci městské policie u případu, který mohl mít v tropických vedrech velmi vážné následky. V zaparkovaném vozidle stojícím na přímém slunci totiž zůstaly bez dozoru tři děti, z nichž dvě byla teprve rok a půl stará. Pohotová reakce oznamovatele v tomto případě pomohla předejít možným tragickým následkům.


Na tísňovou linku městské policie zavolal všímavý oznamovatel, který upozornil na automobil odstavený poblíž zastávky MHD. Uvnitř byly podle něj zavřené děti a jedno z nich se ze zadních sedadel pokoušelo nastartovat vozidlo.


Po příjezdu hlídky strážníci zjistili, že ve voze sedí desetiletý chlapec a jeho dva mladší, zhruba osmnáctiměsíční bratři. Malé děti byly podle strážníků propocené a vůz byl rozpálený od slunce.


Krátce nato se na místo dostavila jejich matka. Strážníkům uvedla, že si odskočila pouze koupit oblečení a protože mladší děti spaly, nechala je ve voze pod dohledem staršího syna.


Strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu a ještě před jejím příjezdem všechny tři chlapce vyvedli z přehřátého automobilu do stínu. Tam se jejich stav začal zlepšovat. Zdravotníci následně děti vyšetřili a po kontrole jejich zdravotního stavu byly v pořádku předány zpět do péče matky.


Městská policie v souvislosti s událostí znovu apeluje na veřejnost, aby v letních vedrech nikdy nenechávala děti ani zvířata v uzavřeném vozidle, a to ani na několik minut. Teplota uvnitř automobilu může během velmi krátké doby vystoupat na život ohrožující hodnoty a způsobit přehřátí organismu, dehydrataci, kolaps nebo další závažné zdravotní komplikace.


SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU





Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 114

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU