HRADEC KRÁLOVÉ – V parku u kulturního domu Střelnice, který je také ve vlastnictví ČSSD, vznikla komunitní zahrada Střelák. Ve zhruba dvaceti vyvýšených truhlících bude různá zelenina, bylinky apod. O truhlíky se budou starat dobrovolníci, jednotlivci i přihlášení zahradníci do projektu, kteří si truhlík takzvaně adoptovali.
„Jsme skupina mladých a aktivních lidí, kteří se dlouhodobě neziskově věnují kulturním, vzdělávacím a komunitním aktivitám v Hradci Králové. Založili jsme spolek SOUHRA – spolek za sousedský Hradec, který bude o zahradu za podpory Nadace Via pečovat. Někteří z nás jsou navíc organizování v Komisi místní samosprávy Pražské Předměstí – sever, která se bude na organizaci zahrady rovněž podílet,“ uvedl spolek.
Místo bude zároveň sloužit i jako plac pro setkávání a různé komunitní akce.


