Archiv článků v kategorii: ‘KRIMI’

Bude mít Hradec nového primátora alespoň do Vánoc?

Autor REDAKCE Listopad - 22 - 2010

Politické strany

Hradec je poslední krajské město bez nového primátora. Ani dnes více jak měsíc po volbách nebyl nikdo zvolen. Komunisté sice navrhovali Lubomíra Štěpána, ale samozřejmě bez úspěchu. Zastupitelé se sejdou 30. listopadu a pokusí se opět zvolit nové vedení města. Po odchodu TOP 09 ze středopravé koalice je v Hradci beznadějná situace. Po volbách to vypadalo, že vše půjde hladce. Dva týdny se jednalo a probíhalo vše podle představ. Po dvou týdnech se TOP 09 po neshodě na obsazení postů náměstků s koalicí rozloučila. Našla společnou řeč s ČSSD a ta ji nabídla post primátora.  ♥ A DÁL?

Bude vládnout ČSSD, ODS nebo koaliční mix?

Autor REDAKCE Listopad - 17 - 2010

Zastupitelstvo

Vyznat se v současném politickém prostředí v Hradci Králové není úplně jednoduché. Vznikly tady dvě koalice, z nichž ani jedna nemá většinu hlasů. Ta s ODS dá dohromady 17 hlasů, a ta s ČSSD hlasů 15. Jedinou možností, kterou by se dalo dosáhnout většiny je buď tichá nebo plná podpora komunistů, kteří mají 5 hlasů. O zrudnutí Hradce, ale prý nikdo v koalicích neuvažuje. Královéhradecká ODS už netrvá na obsazení postů náměstků a chce, aby se TOP 09 vrátila zpátky do středopravé koalice. Ta má ovšem od ČSSD nabídnutý lákavý post primátora města. ♥ A DÁL?

Dopravní hřiště

Nové dopravní hřiště by mělo do poloviny příštího roku vzniknout u sportovní haly v Třebši. To staré, které se nachází u Všesportovního stadionu už dosluhuje a s plánovanou výstavbou nové fotbalové arény dojde k jeho zrušení. „Dopravní výchova je v osnovách základních škol, proto jsme přikročili k záměru vybudovat nové moderní dopravní hřiště, které budou v rámci výuky využívat děti z celého Hradce. U haly v Třebši je ideální poloha. Tato lokalita je dobře dopravně dostupná. Děti ho budou moci využívat i mimo výuku, a to bezplatně,“ řekl před časem Martin Soukup. ♥ A DÁL?

Primátorský post je volný, Otakar Divíšek skončil

Autor REDAKCE Listopad - 13 - 2010

Otakar Divíšek

S hodně rozporuplnými pocity budou lidé z Hradce Králové vzpomínat na bývalého primátora Otakara Divíška (ODS), kterému se za posledních 6 let podařilo i nepodařilo několik zásadních věcí. Jako první se asi každému vybaví systém placeného parkování spravovaný firmou ISP, která ač svoje podnikání provozuje v Hradci Králové, sídlo má v Praze. Špatně nastavené a nevýhodné smlouvy, které byly tzv. „potichu“ schválené, špatná komunikace s občany a celkově špatné pojetí celého systému parkování v Hradci přineslo obrovskou vlnu nevole a i dnes je na parkování naštvaný skoro každý. ♥ A DÁL?

Koalice v HK

Hned druhé jednání široké koalice s ČSSD skončilo neúspěšně. Vedení hradecké ODS totiž nepřijalo nabídku na vytvoření společné koalice s TOP 09, Doma v Hradci, Změny pro Hradec a ČSSD. Navrhuje vrátit se k vyjednávacímu týmu středo-pravicové koalice. Podle předsedy Pavla Staňka je ODS připravená dále jednat a hledat takové odpovědné řešení, které nebude uspokojovat pouze osobní ambice jednotlivých politických subjektů. Stejně tak, jako ODS, dále o společné koalici už neuvažuje ani uskupení Doma v Hradci a vrací se k návrhu středopravé koalice. ♥ A DÁL?

Zastupitelstvo

Nečekaný obrat nastal v jednání připravované středopravé koalice v Hradci Králové. TOP 09 se nelíbí navrhované staronové složení náměstků – Finfrlová, Soukup (oba ODS) a Šilhánková (VPM). Lídr strany TOP 09 Jiří Nádvorník řekl, že navrhované řešení nepřináší žádné změny a proto strana odstupuje z jednání o koalici. Všechny strany, které již tři týdny pracují na koalici to hodně zaskočilo. Odstoupením totiž ztrácí koalice většinu. Ve hře je naopak vítězná ČSSD, která se možná sama nyní pokusí sestavit koalici. Kdo se stane primátorem je v tuto chvíli velkým otazníkem. ♥ A DÁL?

Koalice jedná dál, novým primátorem nejspíš Fink

Autor REDAKCE Říjen - 26 - 2010

Zastupitelstvo

Jednání o budoucí koalici stále nejsou u konce. Strany se zatím nedohodly na důležitých bodech o obsazení postů náměstků a v radě města. Budou tak pokračovat v bilaterárních jednáních a pokusí se doladit určité vzájemné nesoulady v programech a obsazeních. I přes menší otazníky o tom, kdo se stane náměstkem, přetrvává jednoznačný zájem napříč stranami vytvořit v Hradci středopravou koalici. Primátorem se nejspíš stane lékař Zdeněk Fink. ♥ A DÁL?

Dopravní podnik plánuje obměnu starých trolejbusů

Autor REDAKCE Říjen - 23 - 2010

Nízkopodlažní trolejbus SOR TNB 12

Dopravní podnik v rámci projektu „Obnova vozového parku trolejbusů“ plánuje v příštím roce významně omladit trolejbusový park. Výrazná změna by se měla dotknout především trolejbusových linek č. 1 a 2, na kterých jezdí už více jak dvě desítky let dávno vysloužilé kloubové trolejbusy s označením 15Tr. V posledních měsících jsou trolejbusy na těchto linkách víceméně každý den nahrazovány kloubovými autobusy. ♥ A DÁL?

V Hradci se rýsuje středopravá koalice 5-ti stran

Autor REDAKCE Říjen - 19 - 2010

Komunální volby

Je již skoro jasné, že v Hradci Králové na další čtyřleté období vznikne koalice složená z ODS + HDK + TOP09 + VPM a uskupení Doma v Hradci (KDU-ČSL, SNK-ED). Takto složená koalice bude mít ve 37 členném zastupitelstvu pohodlnou většinu 21 hlasů. S vítěznou ČSSD neměly tyto strany velký zájem vyjednávat a skončí nejspíš v opozici. Opakuje se tak scénář i z jiných velkých měst v ČR, kdy vítězná strana skončí v opozici. Primátorem města by se mohl stát MUDr. Zdeněk Fink, který dostal ze všech zastupitelů nejvíce hlasů.  ♥ A DÁL?

Vizualizace národního výcvikového centra

Projekt Národního centra pro krizovou připravenost a výcvik složek Integrovaného záchranného systému v kooperaci Akademie Hasičského záchranného sboru vznikne dle platných plánů do roku 2015 v areálu bývalých vojenských kasáren na civilním letišti v Hradci Králové. V současné době probíhají přípravné práce na projektu a příprava podkladů pro schvalovací proces projektu k Evropské komisi. Až 85 % nákladů na projekt by mělo být uhrazeno Evropskou unií.  ♥ A DÁL?

Komunální volby

Obyvatelé Hradce Králové v pátek a sobotu rozhodovali o budoucím složení zastupitelstva města, které dosud tvořila většina tzn. 19 zastupitelů ze strany ODS. Ta získala předtím přes 42 % hlasů. V letošních volbách kandidovalo 12 stran, o jednu více než v minulých. Situace o tom, jak by mohlo vypadat budoucí zastupitelstvo byla dost nejasná. Všeobecně se očekávalo výrazné oslabení ODS, posílení ČSSD a lokálních stran z Hradce a otázkou zůstávala pozice nových stran TOP09 a VV. ♥ A DÁL?

Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU