Přidat na Seznam.czZměny MHD v Hradci Králové od 15. července 2013 | PLÁNEK

LINKA 5 | JÍZDNÍ ŘÁD (soubor PDF)

Jede ze Slatiny jen na Slezské Předměstí – Cihelna! Celá trasa přes Slezské Předměstí, centrum města až na Terminál HD je zrušena. Kvůli opravě silnice ve Slatině má navíc do letošního podzimu objízdnou trasu přes Piletice, Pouchov a Skladištní oblast, kde však jen projíždí a nezastavuje. Po konci objízdné trasy budou vybrané spoje jezdit z Divce, přes Slatinu na konečnou Slezské Předměstí – Cihelna, kde cestující budou muset přestoupit na jiné linky do centra města. Spoje mají u Cihelny garantovány přestupy na linky č. 3 a 6.

LINKA 8 | JÍZDNÍ ŘÁD (soubor PDF)

Doposud tato linka jezdila pouze večer. Nyní osmička jezdí celodenně a místo autobusů jsou nově nasazovány trolejbusy s diesel-agregátem, trasa zůstává stejná. Linka jezdí už od ranních hodin v hodinových intervalech.

LINKA 9 | JÍZDNÍ ŘÁD (soubor PDF)

Mění celkem výrazně svoji trasu. Cesta z Malšovic se prodlouží o 6 minut. Za Fakultní nemocnicí na křižovatce Mileta zahýbá doprava a jede po obchvatu Třebše na zastávky Hvězda, Štefánikova, Benešova, Masarykova, Mrštíkova a zde najede na svoji obvyklou trasu u Kina Mladých. Nově linka neobsluhuje zastávky Štefcova, Náhon, Na kotli a VŠ koleje. Ve špičce jezdí 4 až 6 spojů za hodinu, mimo špičku každých 20 minut a o víkendu jede jednou za půl hodiny.

LINKA 11 | JÍZDNÍ ŘÁD (soubor PDF)

Je zrušena okružní trasa. Jede ze Svinar, přes Parlament jen k Adalbertinu a Muzeu, kde se otáčí a jede zpátky po stejné trase. Nově nejede přes Malšovu Lhotu, Malšovice, Gočárovu třídu a Terminál HD. Ve špičce má interval 30 minut, mimo špičku a o víkendu 60 minut.

LINKA 17 | JÍZDNÍ ŘÁD (soubor PDF)

Je na tom podobně jako linka 11, zrušena je okružní trasa. Jede z Bělče, Svinar, pár spojů i z Parlamentu, přes Malšovu Lhotu a Malšovice jen k Adalbertinu a Muzeu a poté zpátky po stejné trase. Vybrané spoje budou zajíždět do Bělče a na Parlament. Nově nejede přes jižní část Slezského Předměstí, kolem Šimkových sadů, Gočárovu třídu a Terminál HD. Ve špičce má interval 30 minut, mimo špičku a o víkendu 60 minut.

LINKA 28 | LINKA ZRUŠENA

Bonbónek DP nakonec. Tato linka, na které jezdily kloubové autobusy je zrušena! Část trasy přes Benešovu třídu po ní převzala linka 9, která ale nejezdí ke Střelnici a OD Tesco, jako jezdila linka 28. Benešova třída je spojena se zastávkami Hlavní nádraží a Terminál HD linkou 9.

AKTUÁLNĚ

Díky nespokojené reakci cestujících a komisí městských částí budou změny prý po 3 měsících vyhodnoceny. V říjnu by se mělo rozhodnout o konečné podobě linkového vedení, která může, ale i nemusí odpovídat této verzi. Občané mohou své názory a podněty i nadále posílat na e-mail: info@dpmhk.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Svinary, Malšova Lhota a další části se bouří proti změnám MHD

Změny v MHD jsou paskvil. Povedou jen k odlivu cestujících

Od 15. července čekají MHD velké změny. Cestující jsou v šoku

VAŠE NÁZORY NA ZMĚNY MHD: