Archiv článků v kategorii: ‘EXPRES’

Trenér Luboš Prokopec zůstává s celým realizačním týmem u kormidla Votroků pro nadcházející zápasy podzimní části Synot ligy. Rozhodlo o tom ve středu představenstvo klubu FC Hradec Králové. Za své předchozí výroky na adresu fanoušků, které jmenoval „patnácti opilci“, když skandovali jeho odvolání, dostane finanční postih. Jeho výši klub zveřejňovat nebude.

Nikdo se fanouškům, kteří cestovali až do Příbrami, nemůže divit, že chtěli na tak neatraktivní fotbal rychle zapomenout, a proto si zřejmě dali pár piv. Prokopec se však na adresu fanoušků vyjádřil dost nešťastně a klub se od jeho výroků distancoval.

„Určitě si nemyslím, že tady máme patnáct opilců. Trenér nemůže generalizovat určitou část fanklubu v neprospěch ostatních členů. Je to špatný vzkaz pro ostatní fanoušky. Trenér musí být ve svých výrocích určitě uvážlivější. S výrokem se neztotožňujeme a nesouhlasíme s ním. Není to vůči fanouškům férové. Trenér za tato slova ponese důsledky,“ řekl po mimořádném jednání předseda představenstva JUDr. Pavel Staněk.

Tým se nyní soustředí na dva veledůležité domácí zápasy, nejprve s Českými Budějovicemi a poté s Duklou Praha.

„Vážím si toho, že nám vedení nadále důvěřuje. Pro to, abychom dosáhli v nadcházejících zápasech lepších výsledků, uděláme všichni všechno,“ řekl Prokopec pro klubové stránky.

Vedení klubu doufá, že tento impuls povede ke zlepšení herního projevu a navíc dojde u fotbalistů k úpravě motivačních složek, jak směrem nahoru, tak také dolů. Trenér má tedy plnou důvěru klubu.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPASY

DOMA / ČESKÉ BUDĚJOVICE

DOMA / DUKLA PRAHA

VENKU / BANÍK OSTRAVA

DOMA / SLOVAN LIBEREC

VENKU / SLAVIA PRAHA

DOMA / ZBROJOVKA BRNO

Od pondělí se otevře zastávka Adalbertinum

Autor REDAKCE Říjen - 2 - 2014

Od pondělí 6. října se MHD vrátí na zastávku Adalbertinum v obou směrech. Stavební práce na křižovatce třídy ČSA s Mosteckou ulicí budou ukončeny. Ve stejný den bude také otevřena ul. Jižní pro veškerý provoz. MHD se tak v této oblasti vrátí do svého běžného režimu. Dočasné náhradní zastávky budou zrušeny.

Dále však zůstane neprůjezdný úsek třídy ČSA od křižovatky s Mosteckou ulicí ve směru k zimnímu stadionu. Pro linky č. 16, 16Š, 23, 23Š, 27, 33, 53 a 54 tak bude stále platit dočasná zastávka Soud a dočasný jízdní řád.

Další linky č. 18 a 19 pojedou ze zastávky Magistrát města na zastávku Adalbertinum, poté odbočí do Mostecké ul., po Tylově nábřeží pojedou na zastávku Muzeum a dále přes zastávky Magistrát města, Soud a Komenského. Tento stav potrvá přibližně do konce tohoto roku, kdy se zprovozní i zbývající úsek třídy ČSA kolem bývalého pivovaru.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Rekonstrukce. Třída ČSA k zimnímu stadionu prokoukne

U OBI pokračuje výstavba dalších obchodů

Autor REDAKCE Září - 29 - 2014

Vedle staronového hobbymarketu OBI pokračuje výstavba dalších obchodů. Stavba je již hotová a nyní se práce soustředí v interiérech. Mezi obchody se mají objevit například Planeo Elektro, Kik, Zoo Shop a dál by se mělo jednat o Hervis Sport, Dráčik a DM.

Starý hobbymarket OBI byl zbourán a místo něj během loňského roku vyrostl nový, na jaře se otevřelo i větší zahradnické centrum. V další etapě mělo následovat právě dokončení celého nákupního areálu s několika obchody nalevo od hobbymarketu.

Nové obchody pravděpodobně otevřou v průběhu podzimu.

Park v Plotištích dostane oficiální název

Autor REDAKCE Září - 22 - 2014

Obyvatelé městské části Plotiště nazývají zelené místo poblíž sportovních hřišť u základní školy neoficiálně parkem U Husa. Nové pojmenování by mělo schválit zářijové zastupitelstvo a později by se tak mohlo do map toto místo zanést jako park Mistra Jana Husa. Park, jehož nové pojmenování se pak záhy zapíše do oficiálních map, je v Plotištích nad Labem veřejně přístupný a ohraničený ulicemi Husitská, Bezejmenná a U Náhona.
 ♥ A DÁL?

Před deseti i více lety by jen málokdo odhadl, jak se městské lesy stanou populární. Čím dál více lidí totiž poznává, že projet se na bruslích nebo na kolech po městských lesích je teď trendy. A proto se z toho místa pomalu stává takový malý hradecký Václavák. Ve městě je o víkendu prázdno, ale po lesích se prohání davy lidí.

Sen cyklistů a bruslařů o okruhu s rovným asfaltovým povrchem vedoucím příměstskými lesy se tak stává pomalu skutečností. Termín úplného dokončení je naplánován na listopad, ovšem už v pondělí 15. září se okruh ve zkušebním režimu otevře.

„Celý okruh povede po již opravené Hradečnici od lesního hřbitova k hájovně U Dvou šraňků, kde zabočí vlevo ke krytému ohništi. Odtud budou moci už koncem září cyklisté a bruslaři pokračovat po cestě s asfaltovým povrchem na Svinary a Stříbrnému rybníku. Trasa dále povede krajem lesa po Smiřické hrázi ke Zděné boudě a na výchozí místo k lesnímu hřbitovu,“ popisuje budoucí trasu okruhu Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové.

Nyní jsou stavbaři na části vedoucí od Smiřické hráze směrem ke Zděné boudě.

Nouzové přistání balónů zachytila webkamera

Autor REDAKCE Září - 11 - 2014

Pondělní nouzové přistání v centru Hradce i samotný let dvou horkovzdušných balónů zachytila také webkamera z vodojemu na Novém Hradci. Na záznamu je vidět vzlet obou balónů s několika pokusy s nabráním výšky, zakončené klesáním s přistáním a následný rychlý přechod silné bouřky.

Videozáznam z pondělního dne naleznete zde: ZÁZNAM Z LETU BALÓNŮ

Celé video hradeckého dne trvá 1 minutu a 13 sekund, balóny jsou vidět od 58. sekundy po začátku záznamu v čase 17:40. Následně je zachycen jejich let a přicházející bouřka.

Článek o webkameře:
HRADEC MÁ NOVOU WEBKAMERU. Z ROZÁRKY ZABÍRÁ CELOU METROPOLI

CIAF 2014: Baltic Bees, JAS-39 Gripen i Delfín

Autor REDAKCE Srpen - 28 - 2014

CIAF 2014 se blíží. Pokud patříte mezi letecké nadšence, rozhodně využijte i páteční přílety letadel, uvidíte tak ve vzduchu opravdu všechny stroje, jelikož některé budou stát o víkendu pouze na statické ukázce na zemi. Týká se to například stíhačky Eurofighter Typhoon, čtyř F-16, transportního letounu C-295 CASA i malého dopravního Jak-40.

Ve vzduchu by se o víkendu měla na nebi dvakrát ukázat stíhačka JAS-39 Gripen, poté L-159 Alca, L-29 Delfín a ze Srbska Soko G-2 Galeb. Zrenovovaný Mig-15 se ukáže na ranveji. Z proudových skupin se můžete těšit na Baltic Bees s letouny L-39.

Z ostatních vrtulových strojů se představí třeba skupiny Red Devils nebo Krila Oluje.

Mezi vrtulníky se v ukázce převede třeba Mi-24 a Mi-171.

21. ročník letecké přehlídky CIAF se koná o víkendu 6. a 7. září na královéhradeckém letišti. Během pondělního dopoledne pak všechny stroje odletí na svá domovská letiště.

Truckfest si dá letos přestávku

Autor REDAKCE Srpen - 25 - 2014

Oblíbená akce Truckfest se na hradeckém letišti letos neuskuteční. Nebude tak ani populární spanilá jízda trucků po Hradci, která vždy k okruhu přilákala stovky lidí. Akce se měla konat druhý zářijový víkend.

„Loňský ročník byl z organizačního pohledu velmi úspěšný a až na pár drobností proběhlo vše poměrně hladce. Počasí však mělo jiný názor a přilákalo na letiště jen věrné a pravidelné návštěvníky,“ uvádějí ve své zprávě organizátoři akce.

Říkají však, že tím Truckfest rozhodně nekončí. Organizátoři si dávají čas na to, aby mohli od příštího roku připravit nový ročník, který projde úpravou celé koncepce. Příští rok se prý na příznivce trucků opět těší.

Městské derby. Olympia podlehla Votrokům 0:6

Autor REDAKCE Srpen - 11 - 2014

Ve středu 13. srpna od 17 hodin sehráli fotbalisté dvou hradeckých týmů bitvu o postup do další části pohárové fáze. Zápas se odehrál v Kuklenách na domovském hřišti klubu Olympia HK kam dorazilo necelých 600 diváků. Utkání se odehrálo v přátelském duchu a Votroci po výhře 6:0 postupují do další fáze.

Vítěz duelu se v dalším kole utká s týmem Admira Praha. V osmifinále pak zřejmě bude čekat Viktoria Plzeň.

Plné dvě tribuny fanoušků, zácpa v Kuklenách a šest gólů. Takové bylo dění na Olympii. Votroci sice soupeře vysoko přehráli, ale do vedení mohli jít naopak zkraje zápasu domácí, když v gólové situaci podržel tým Kuciak.

Poté už skóre načal v 11. minutě Kulič a do poločasu přidal druhý gól Shejbal. Po změně stran se uvolnil Križko, následně si dal vlastní gól Hůlka a na pět nula zvýšil Čermák. Závěrečný šestý gól patřil opět Marku Kuličovi.

Po poločase to pod lízátky mělo být minimálně 2:0 pro Hradec. Po konci zápasu 4:0. Bohužel Hradec neproměnil ani jednu ze svých několika stoprocentních šancí. Votroci odehráli vydařený zápas, účastníka evropských pohárů herně přehráli, gólový efekt však nepřišel. Hradec se proto musí spokojit pouze s bodem.

V hitparádě šancí byl po krásném pasu od Kotiše samostatný únik Štípka. Ten obešel brankáře, ale na brankové čáře střelu dostihl obránce, podruhé jeho střelu vykryl už Hruška.

Při další šanci dorážel do branky Rolko, jeho gólová trefa padla z ofsajdu.

Dvakrát skórovat měl příležitost Dvořák, v prvním poločase chtěl obstřelit brankáře. Na konci toho druhého šel skoro sám na Hrušku, ale rozvlnil jen boční síť.

Také Aleš Čermák mohl ve vápně střílet, místo toho přihrával a střela skončila mimo.

Ke konci zápasu se uvolnil Kulič a přes vápno poslal dlouhý pas až na Štípka, který v dobré příležitosti opět nedal.

Boleslav si za celý zápas nevypracovala ani jednu nebezpečnou šanci, byť měla dvě střely na branku. Hradec ztráta dvou bodů musí určitě mrzet, jelikož měl herně navrch. Bylo by dobré, pokud by se David Vaněček, co nejrychleji uzdravil, protože jeho gólový apetit z druhé ligy Hradci zatím schází.

Na zápas se přišlo podívat 4.360 diváků.

Fotbalisté mají nový autobus s motivy klubu

Autor REDAKCE Červenec - 29 - 2014

Fotbalisté FC Hradec Králové pojedou do Brna a na všechny venkovní cesty v novém autobusu, který získal také velmi povedený potisk s motivy klubu. „Tímto krokem se hradecký klub zase o kousek přiblížil fotbalové elitě, vždyť tento autobus renomované německé značky Man vozí například hráče Bayernu Mnichov nebo Dortmundu,“ píše se na stránkách klubu.

Donedávna fotbalisté jezdili ještě v autobuse čistě bílé barvy, na kterém bylo pouze logo klubu a také dopravního podniku. Nový polepený autobus tak bude reprezentovat klub na cestách výrazně více.

Je to také asi nejnovější věc, která se vyskytne na Všesportovním stadionu. Dokonce v televizi vypadá stadion ještě podstatně hůře, než ve skutečnosti, v nejzachovalejším stavu jsou snad jedině lízátka.

Fotbalisté si v novém autobuse jedou do Brna prý pro tři body.

Přidat na Seznam.cz

Počet sledujících ~ 27 050

FB

X

IG

@

YT

Reklama




KŘIŽOVATKA MILETA -ŽIVĚ-

NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

INFO O WEBU