Stížnost na volby v Hradci soud zamítl, i když uznal, že v komisi došlo k pochybení, které však na celkové výsledky nemá vliv. Straně Hradečtí patrioti se totiž v Třebši v jedné okrskové místnosti záhadně ztratilo, a nejen jí, několik hlasů. Vzhledem k výroku soudu se tak ustavující zastupitelstvo sejde 25. listopadu. Na ní poté naváže řádná schůze zastupitelstva od půl čtvrté.
„Poškození voliči hradeckých patriotů získali zpět své hlasy, které zmizely. Soud v okrsku č. 70 zjistil pochybení více, bez chyb měla výsledek jen jediná kandidující strana. Soud přepočítal ještě dva další volební okrsky. Byť naše podání protestu o týden Hradec zabrzdilo, bylo potřebné tyto kroky učinit. Protože si voliči byli – a jak je vidět zcela oprávněně – jisti chybou a nezapočítáním jejich hlasů. Tím by ležel bez přezkoumání soudem nad výsledkem našich voleb stín. Je fajn, že se nepotvrdila chyba systému. Pro chod města je samozřejmě dobře, že je nyní možno svolat ustavující schůzi nového zastupitelstva,“ řekl po rozboru soudního výroku předseda strany Hradečtí patrioti František Řehounek.
Sčítání volebních hlasů zejména těch v komunálních volbách je velmi náročná agenda, poslední komise odevzdávala výsledky až o půl desáté večer. O službu mají zájem zejména důchodci a studenti.
„Magistrát apeluje tímto opět do budoucna na volební strany, že práce člena komise je velice náročná a jimi určení komisaři jsou za svou práci plně odpovědní. Sčítání hlasů byl pro komise opravdu náročný úkol. Každý hlasovací lístek v podobě velkého archu A1 bylo třeba pečlivě vyhodnotit s ohledem na povolený počet preferencí, které mohl volič udělit a posoudit, zda se jedná o platný hlasovací lístek, z něhož pak komise měla za úkol všechny platné hlasy přenést k dalšímu zpracovávání,“ píše se ve zprávě hradecké radnice.
Nová koalice se tak zrodí 25. listopadu. Koaliční strany budou tvořit HDK + ČSSD + TOP 09 + Koalice pro Hradec. V opozici skončí ANO, ODS, KSČM a Změna pro Hradec.
Archiv článků v kategorii: ‘EXPRES’
Nová koalice se zrodí příští týden na zastupitelstvu
Park Golf chce osvětlit drivinge range i další green
Hradecké golfové hřiště Park Golf v Roudničce zkvalitnilo v letošním roce tréninkové centrum a mělo také sportovní výsledky, zejména v dětských kategoriích získal klub historické úspěchy. Počet dětí, které trénují každý týden na golfovém klubu dosahuje skoro stovky.
Pro následující sezonu 2015 plánuje golfové hřiště posunout klub na špičku mezi tréninkovými centry. Nadále bude pokračovat jako hlavní kouč Jaroslav Krejcar, který povede tým složený z Michaely Valáškové, Luďka Bodláka a Jana Smotlachy. Pokračovat bude i úzká spolupráce s Davidem Carterem.
Součástí dětských tréninků bude nově i kondiční příprava. V plánu je pak z technických věcí například osvětlení drivingu, zprovoznění dalšího tréninkového greenu i zlepšení vybavení tréninkového centra.
Nyní má golfové hřiště 9 jamek, ta poslední je usazená na ostrůvku.
V Hradci vzniká nový Bauknecht Author Junior Team
V dubnu 2014 bylo přiděleno Českým svazem cyklistiky sportovní centrum mládeže pro silniční cyklistiku zpět do Hradce Králové po 25 letech. Nahrazuje tréninkové středisko mládeže, které zde v minulosti již působilo. Cílem střediska je rozvoj talentované mládeže ve věku 12 až 18 let v silniční cyklistice pro oblast Královéhradeckého a Pardubického kraje.
Tým Bauknecht Author Junior startuje průběžný nábor chlapců a děvčat od 12 let. Cílem je vybudovat stabilní tým junior cyklistů, profesionálů, amatérů a vytvořit kvalitní zázemí pro rozvoj mladých cyklistů a cyklistiky v České republice. Případní zájemci nechť kontaktují p. Černého (pcerny@gscauto.cz).
Tým zahrnuje profesionální přípravu a vedení tréninku mladých cyklistů s účastí na závodech, organizaci soustředění a dalších doplňkových mimocyklistických aktivit. Vše probíhá za dohledu trenérů s mnoholetou praxí a ověřenými zkušenostmi.
Nejtalentovanější cyklisté po dovršení 18 let věku mohou dále pokračovat v profesionálním týmu BAUKNECHT AUTHOR Hradec Králové.
Zase se nikdo netrefil! Hradec remizoval s Libercem
Votroci pod lízátky remizovali s Libercem 0:0. Za 90 minut bylo k vidění velké množství šancí, ale gól a vítězný, to je na stadionu doslova nevídaná věc. Hostující brankář si připsal několik dobrých zákroků, pozadu nezůstal ani domácí Koubek. Nakonec remízu berou asi rádi oba dva celky.
Hráči Hradce se dnes snažili, moc chtěli vyhrát, vstřelit vítězný gól, ale když to nejde, tak to nejde. Asi špatně postavená brána. A když už nějaká situace vypadala velmi nadějně, rozhodčí mával ofsajd. Fanoušci se nenechali zahanbit a rozjeli sérii bonmotů ve stylu Miloše Zemana na adresu rozhodčích.
TŘI NEJLEPŠÍ HRÁČI PODLE REDAKCE – MALINSKÝ, HOLEŠ, KOUBEK
Hradec ukázal několik střel gólových parametrů, nejprve Malinský zkraje zápasu zblízka napálil míč do brankáře, poté po dvaceti minutách už to vypadalo, že je balon za čárou, ale na poslední chvíli ho odkopl liberecký hráč. Ve druhé půlce měl obrovskou příležitost Štípek, který z pár metrů přestřelil bránu, poté dalekonosnou střelu vyslal Halilovič, tu brankář se štěstím vyrazil. V jednu chvíli už se dokonce síť třepala, jenomže ta boční, po střele Vaněčka.
Příležitostí bylo dost i z druhé strany, tam domácí podržel zase Koubek. Hradec je tak stále poslední se 7 body. Na nesestupové místo aktuálně ztrácí už 7, nejlépe 8 bodů. To je velká ztráta.
Pokud Hradec za tři týdny nevyhraje doma alespoň nad Brnem, aby si udržel malinkou jiskřičku naděje, na jaře to už bude jen příprava na druhou ligu.
Na stadion zavítalo 2.146 diváků.
Ztracené pardubické šály z derby? Na lízátkách
Hradeckým fanouškům se podařil parádní úlovek, který ovšem už tak vyhrotil napjaté vztahy. Při derby v Pardubicích fanouškům Tesly někdo ze sektoru nepozorovaně odnesl dvě obří vlajky. Jednu červenobílou a druhou se symbolem koně. Nakonec se dvojice vlajek našla až při úterním fotbalovém zápase s Plzní. Ultras Hradce je obráceně vyvěsili na lízátkách.
„V průběhu zápasu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice versus Mountfield HK jeden z našich fanoušků ukořistil větší množství domácích suvenýrů. Odnesl si je ze stadionu za přítomnosti více jak tisíc fans Pardubic přímo z kotle,“ píše se v prohlášení na serveru Votroci.cz.
Ukořistění vlajek se dostalo až na Policii ČR, která tento případ řeší. Nyní má již vlajky u sebe a vrátí je fanouškům Pardubic. Pro ně jsou ovšem po lupu a následném vyvěšení hradeckými fanoušky jako trofej, bezcenné.
„Ultras Pardubice se nepodílí na udávání hradeckých fanoušků. Mrzí nás chování našich fanoušků, kteří si nedokáží při takhle vyhroceném zápase uhlídat vlajky a nechají si je ukrást doslova pod nosem. Pokud si nedokáže někdo ubránit svoji šálu, tak by si ji na zápas neměl brát,“ píše se v prohlášení pardubických ultras na serveru Pardubaci.eu.
Další pikantní derby je na programu už 14. prosince v Hradci Králové.
Malšovický uzel U Husa je téměř hotový
Hlavní malšovický uzel, kterým je křižovatka U Husa, prošel zdárně rekonstrukcí. Řidičům i cyklistům se křižovatka otevřela koncem léta. Hlavním cílem bylo zlepšení bezpečnosti všech účastníků provozu. Při průjezdu lokalitou se zdá, že zde opravdu došlo ke zlepšení situace a snad i k větší bezpečnosti.
„Křižovatka je právě po rekonstrukci a byla předána do užívání, zbývá dodělat jen některé dokončovací práce,“ popisuje aktuální stav věcí náměstek primátora pro rozvoj a investice Jindřich Vedlich.
Součástí rekonstrukce celé lokality bylo zlepšení průjezdnosti od ulice Na Hrázce až ke křižovatce U Husa, také nové chodníky a cyklostezky. Celá rekonstrukce stála podle magistrátu místo odhadovaných 20 mil. Kč, nakonec jen 7 mil. Kč bez DPH.
„Křižovatka byla řešena tak, že projíždění vozů MHD bylo možné jen s velikou opatrností. Po rekonstrukci se situace zlepšila, celý prostor se více zpřehlednil a zcela určitě se tím sníží i riziko případné kolize,“ hodnotí výsledek rekonstrukce ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.
Cestujícím vyšlo město v rámci celé rekonstrukce vstříc i výstavbou nové čekárny MHD, která v uplynulých týdnech nahradila zchátralý objekt.
Pilný, Barborík, Škorpil. Úderná trojka povede Votroky
Fotbalisté Hradce mají novou trenérskou trojku. Jednání o příchodu nových trenérů nebyla úspěšná, a proto se klub rozhodl jít cestou z vlastních zdrojů. Klub například jednal s trenéry Látalem, Frťalou a Pulpitem. Mužstvo tedy povede trio trenérů Pilný, Barborík a Škorpil. Přípravu týmu bude mít z převážné většiny na starosti Bohuslav Pilný. Robert Barborík bude celý proces A týmu zastřešovat. Pozice Ladislava Škorpila, nejzkušenějšího trenéra a mistra bonmotů, je konzultant týmu.
„Cítím velkou odpovědnost a s celým realizačním týmem uděláme vše pro to, aby se do konce podzimu udělalo co možná nejvíce bodů a pro jaro zůstala reálná šance na záchranu,“ říká jeden z nových koučů FC Hradec Králové Bohuslav Pilný.
Fanoušci tři dny debatovali, kdo by mohl do Hradce přijít, diskutovalo se také často o „tataráčku“ Františka Straky, o Petru Radovi nebo Dušanu Uhrinovi ml. Zatím to vypadá tak, že buď nikdo o trénování Hradce neměl zájem, nebo se spíše nedohodl na podmínkách, proto se o záchranu pokusí toto trenérské trio.
„V roli asistenta jsem měl určitý nadhled, některé věci jsem možná viděl jinak než hlavní trenér Prokopec a právě toho bych chtěl využít. Jelikož nemám profi licenci, proces musí někdo zastřešovat. Tím mužem bude Robert Barborík,“ říká pro klubový web Pilný a prosí fanoušky o podporu.
„Chtěl bych poprosit, zda by na 5 posledních podzimních kol nedali fanoušci hlavy dohromady, udělali tlustou čáru za tím, co bylo, a abychom táhli všichni za jeden provaz. Jedině to, že všichni půjdeme společnou cestou a všichni budeme držet při sobě, nás může přivést alespoň k částečnému úspěchu. Poprosím veřejnost, aby byla shovívavá a pokusila se zapomenout na nešťastné prohlášení po utkání v Příbrami. Chci, a moc si přeji, abychom měli velikou podporu obecenstva. Já jim slíbím, že nasazením a výkony jim to vrátíme v nejbližší době,“ dodává Pilný.
Podle něj by chtěl hrou navázat na druhý poločas s Budějovicemi, ve kterém bylo vidět nasazení i kvalita. Do konce podzimu by pak chtěl získat, co nejvíce bodů, aby na jaře byla ještě nějaká šance na záchranu.
První pokus budou mít trenéři v sobotu proti Dukle Praha. Podaří se Hradci zlomit prokletí a poprvé nad Duklou v lize vyhrát? To se dozvíme v sobotu od 17 hod. na lízátkách.
Sudí Kovařík nej hráčem Budějovic. Trenér bude ve středu
Trenér Prokopec po neuspokojivých výkonech svého týmu v neděli večer rezignoval na svoji funkci. Změna trenéra měla možná přijít dříve, vypadá to, že je už minutu po dvanácté. Bilance Prokopce za ligové působení u áčka je taková, že má na svém kontě 2 výhry, 4 remízy a 11 prohraných utkání. Na druhou stranu dokázal vrátit Votroky hned po roce zpět do ligy.
Během úterý navíc klub podal protest proti řízení utkání hlavním sudím Liborem Kovaříkem a Jana Patáka na pomezí. Podle klubu prvnímu gólu předcházel ofsajd, což potvrdila i šéfka rozhodčích Dagmar Damková. Rozhodčí Kovařík tak neměl gól uznat. Při gólu bylo evidentní, že si hlavní sudí není úplně jistý touto situací, jelikož ale pomezní ofsajd nesignalizoval, gól uznal.
Při třetím gólu předcházela situaci jasná ruka hostujícího hráče, při odkopu Votroků byla totiž střela zablokována rukou, následně byla předložena do útočné řady a poté padl gól. Měla tedy být uznána pouze jedna branka Českých Budějovic.
„Před domácím utkáním s Budějovicemi jsem věřil, že začneme sbírat potřebné body. Bohužel jsme včerejší důležité utkání výsledkově nezvládli, proto je nutné vyvodit svoji osobní odpovědnost, tedy u týmu skončit,“ řekl trenér Luboš Prokopec.
„Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu a věřím, že můj odchod napomůže k obratu v této sezóně. Přeji si, aby se první liga v Hradci Králové zachránila,“ dodal trenér.
Klub podle oficiálních stránek oznámí nového kouče v polovině týdne.
Do konce podzimní části zbývá odehrát pět zápasů, z toho tři doma. Pokud Hradec nějaké body neuhraje, je o prvním sestupujícím prakticky rozhodnuto už po půlce sezony.
Hradec má našlápnuto do druhé ligy
Po 11. kole v Synot lize tabulka vypadá celkem jasně. Na posledním místě se krčí Hradec Králové s pouhými 6 body. Ani případná výhra ho neposune ze sestupových míst, jedině by snad musel vyhrát dvakrát, nebo třikrát za sebou. Trenér Prokopec sice naznačoval, že jeho tým prohrál proti Spartě a Jablonci, ale až přijdou utkání s Příbramí a Českými Budějovicemi, tak se teprve ukáže, jak na tom mužstvo je.
Po dvou prohrách s týmy ze spodku tabulky je nutné konstatovat, že pokud se nestane nějaký zázrak, Hradec z ligy opravdu po roce spadne. Má tam ostatně docela slibně našlápnuto a mezera na bezpečná ligová místa se s každým kolem prohlubuje.
Porážka 2:3 s Českými Budějovicemi jen dokreslila aktuální herní krizi. V prvním poločase si Votroci nechali dát dva laciné góly a bylo po zápase. Milovník tribun David Vaněček naskočil v 62. minutě a po jeho příchodu najednou Hradec začal hrát. Dvě minuty poté snížil Aleš Čermák na 2:1. Vzápětí si však nechal dát třetí gól. Druhou gólovou akci připravil Vaněček pro Dvořáka, který nadvakrát skóroval. Srovnat se už nepodařilo.
Na hráčích je patrné, jakoby snad už byl závěr ligy a fotbalová křeč. Z desítky střel dát 0 gólů to na sebevědomí nepřidá, proto dnešní dva góly v síti hostů mohou pozvednout náladu před Duklou Praha, nad kterou Hradec ještě nevyhrál.
Utkání sledovalo 2.555 diváků.
Čtvrté vítězství v řadě. Kometa na Hradec nedopadla
Hradečtí hokejisté porazili Kometu Brno 3:2 po gólech Kudrny, Šimánka a Knotka. Divákům se představila novější kostka s LED technologií. Zajímavým momentem bylo třináctiminutové zkoumání gólu, který nakonec hostům nebyl uznán. Zápas sledovalo 5.293 diváků.
Hokejový klub Mountfield HK si přichystal další novinku pro své fanoušky. Po letní rekonstrukci mantinelů, chlazení, či světel je tady další zásadní krok směrem ke spokojenosti našich hokejových příznivců i samotných hráčů.
„Neustále se snažíme zvyšovat komfort pro naše fanoušky. Podle mého názoru se jedná o zásadní věc, která ještě více zpříjemní všem návštěvníkům prožitek z hokejového utkání,“ říká manažer klubu Aleš Kmoníček.
Překvapením byla nová kostka nad ledovou plochou s LED technologií. Ta se odmontovala hned po minulém domácím utkání. Nyní zbývá vyřešit jen problém s odvětráváním a občasnou mlhou.
Třetí výhra v řadě. Na čtvrtý Mountfield čeká dvojzápas doma
Hokejisté hradeckého Mountfieldu jedou jako pěkně posečený trávník od té správné sekačky a předvádějí líbivý hokej s výsledky. Po třineckém výletu, kde dostali sice šestku, teď vyhráli potřetí v řadě. Porazili Slavii, Zlín i Olomouc. Nyní na ně čeká těžký dvojzápas doma s týmy, které se trápí ve spodku tabulky. Nejdříve je prověří Kometa Brno a poté Vítkovice.
Před kamerami ČT Sport v úterý s Olomoucí nejdříve vedli, poté prohrávali, před koncem druhé třetiny skóre srovnali a zápas zase otočili ve třetím dějství na svou stranu když vyhráli 4:2. Trefili se Kudrna, Skokan, Knotek a poprvé Dietz.
Kudrna se vyšvihl po trefě na třetí příčku v kanadském bodování, nejlepší střelec Mertl je pátý.

