Na Ulrichově náměstí proběhne ve středu 19. června Grafitti Street Jam, můžete si zde vytvořit svoje grafitti na legální plochu od 14 do 19 hodin. Hlavním cílem této akce je oslovit mladé lidi a informovat veřejnost o terénní práci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klídek.
„V Klídku nabízíme dětem a mladým lidem bezpečný prostor pro trávení volného času. Poskytujeme jim prostřednictvím sociálních služeb pomoc a podporu v obtížných životních situacích. Stejnou pomoc nabízíme i na ulici. GRAFFITI STREET JAM je skvělá možnost, jak mladým lidem i veřejnosti o této formě pomoci osobně říci,“ sdělila Gabriela Lepková, vedoucí nízkoprahových programů.
Na Ulrichovo náměstí přivezou pořadatelé sololitové desky, na které budou tvořit jak profesionálové, tak každý, kdo si chce graffiti vyzkoušet.
„Jsme přesvědčeni, že graffiti na legální ploše je zajímavým uměním. A to chceme lidem ukázat. Dále chceme mladé lidi informovat o rizicích a důsledcích nelegálního graffiti,“ vyjmenovává další cíle sociální pracovnice NZDM KLÍDEK a koordinátorka akce Pavla Nováková.
„Tvorbu graffiti doplní djs, kapely, exhibice a s obchodem Snowbear si každý může vytvořit bubliny a zažonglovat,“ zve na bohatý program mladá koordinátorka.
Archiv článků v kategorii: ‘EXPRES’
Na Ulrichově náměstí si ve středu můžete vytvořit vlastní graffiti
Dnes i zítra na Eliščině nábřeží běží akce Den Labe
Páteční program Dne Labe nabízí Trubačovu lávku přes Labe, souboj Hradce a Pardubic na populárních osmiveslicích, večer jsou na programu koncerty kapel Mother’s Angels a od 8 večer také Eddie Stoilow. Kvůli loňským problémům s hlukem po jedenácté večer, skončí letošní program úderem desáté hodiny.
Trubačova lávka se nakonec uskuteční, pořadatelé dostali povolení od Povodí Labe. Bohužel atraktivní noční Nude lávka pro odvážné se konat nebude z důvodů znečistěného Labe a velkého průtoku, který v nočních hodinách není příliš bezpečný.
Sobotní program nabídne především dračí lodě, také Zumba Marathon a od šesté hodiny večerní pokud bude hezké počasí vzlétnou nad Hradec horkovzdušné balóny.
Začíná teplo! Koupaliště Flošna zahájí v pátek letní sezónu
Následující dny slibují letní počasí, a proto také Flošna v pátek zahájí hlavní sezonu. Od čtvrtka až do úterý teploty postupně vystoupají podle meteorologů z 25 stupňů až na třicítku. Plavecký bazén 50m, relaxační bazén a dětský bazén se vyhřejí na teplotu minimálně 26 °C. Všechny atrakce včetně tobogánů i skluzavky Jump jsou zdarma, v ceně vstupného.
Základní otevírací doba bude zatím od 9 do 19 hodin. Pokud příjemné letní počasí vydrží i v dalších týdnech, dojde k postupnému prodlužování otevírací doby.
Do letošní sezóny proběhlo na Koupališti Flošna několik změn. Z důvodu zvýšení bezpečnosti návštěvníků došlo k výměně dlažby v šatnách a na toaletách za dlažbu s hrubším povrchem. V šatnách byl zdvojnásoben počet úložných skříněk. Oba kurty plážového volejbalu byly doplněny novým pískem.
Návštěvníci se budou moci slunit kolem bazénu na nových lehátkách. Koupaliště Flošna má k dispozici i nové aerodynamické čluny na tobogány. Na horní terasu bude v nejbližší době umístěn stolní tenis, který bude pro návštěvníky zdarma, v rámci vstupného.
Extraliga klepe Hradci na dveře. Záleží na postoji Budějovic
Třetí jednání proběhlo dnes v Hradci Králové s představiteli klubů HC Mountfield, klubem Královští lvi a primátorem města Zdeňkem Finkem. Za Mountfield se jednání zúčastnili předseda představenstva Miroslav Schön i zakladatel společnosti Mountfield Ivan Drbohlav. Za domácí hokejový klub byli přítomni generální manažer Královských lvů Aleš Kmoníček i předseda představenstva Martin Soukup.
Všechny strany po téměř dvouhodinovém jednání dospěly k závěru, že HC Mountfield, a.s. může zahájit příští extraligovou sezonu v Hradci Králové. V tuto chvíli obě strany hledají možnosti užšího propojení činností a formy další spolupráce.
Konečné rozhodnutí v otázce přesunu extraligy ledního hokeje do Hradce Králové bude záviset na postoji zastupitelů a hlavně také na plánovaném středečním třístranném jednání v Českých Budějovicích.
Fanoušci Hradce jsou po neúspěchu s KHL velmi obezřetní a zatím přesunutí klubu HC Mountfield příliš nevěří. KHL byla také prakticky dohodnutá a jen díky lobování Pardubic se zde projekt nakonec neuskutečnil.
Pokud by k přesunu z Budějovic do Hradce přeci jen došlo, záleží ještě na postoji zastupitelstva, které je extraligovému hokeji v Hradci nakloněno.
Stane se z autobusové linky 8 brzy trolejbusová linka?
Fanouškům městské hromadné dopravy v Hradci neuniklo pozornosti, že se u zastávky Husův pomník koncem května nainstalovalo natrolejovací korýtko. To funguje například na Novém Hradci, odkud se trolejbusová linka č. 1 vydává do části Kluky, ve které nejsou položeny troleje. Jeví se jako velmi pravděpodobné, že večerní autobusová linka č. 8 se možná změní na trolejbusovou, jelikož má 90 % trasy stejné s trolejbusovou linkou č. 7.
Odlišnost spočívá jen v tom, že osmička odbočuje za Náhonem a obslouží navíc zastávky Štefcova, Kino Mladých, Čajkovského, Na Občinách a poté se napojí zpět na trasu sedmičky u Husova pomníku. O variantě trolejbusové linky č. 8 se uvažovalo prý již při vzniku osmičky, má k tomu i vhodné předpoklady.
O víkendu se v Hradci koná Rally Show
V sobotu a neděli se na hradeckém okruhu CzechRing uskuteční další ročník Rally Show. Pro finálový závod jsou připraveny poháry i hodnotné ceny pro třídy rozdělené podle kubatur. Dále jsou na programu závody formulí, speciálů, sportovních vozů, nebo drifty. Další doplňující program bude zahrnovat nahlížení do dep týmů, autosalon, soutěž krásy MISS Autosport 2013, ve které se ženy utkají v disciplínách sexy myčka, závod na motokárách, slaňování a promenády.
Návštěvníci si také během akce mohou půjčit motokáry, zkusit si závod formulí nebo vozem WRC, let vrtulníkem, vyzkoušet trenažér F1 a další atrakce.
Brány CzechRingu se otevírají v sobotu a neděli v 8:30 hodin.
Obyvatelé Malšovy Lhoty si stěžují na časté výpadky elektřiny
Obyvatelé Malšovy Lhoty a dalších okrajových částí města – Svinary, Slatina, Piletice a Rusek sepsali petici. Vadí jim časté výpadky elektřiny zejména při skoro každé bouřce, větším poryvu větru a nebo při velkém zatížení sítě. O problému se ví už dlouho, zlepšení by podle informací ČEZ mělo přijít už v příštím roce.
„Je to vrchní vedení a při každém větším větru, při každé větší bouřce se stává to, že u nás v Malšově Lhotě dochází k výpadkům elektrické energie. Malšova Lhota je připojená k rozvodné síti vedením dlouhým zhruba 75 kilometrů,“ řekl pro Český rozhlas Hradec Králové zastupitel a místní obyvatel Lhoty Richard Nádvorník.
„Občané požadují, aby město zajistilo nepřerušovanou dodávku elektrické energie jejíž výpadky, zvláště v zimním období, mají za následek poškozování spotřebičů, omezování podnikatelské činnosti a také nemožnost vytápění většiny domů v městské části,“ uvádí se ve zprávě komise Malšovy Lhoty.
V letošním roce by měl ČEZ připravit projektovou dokumentaci a v příštím roce by se mělo začít se stavbou lepšího rozvodu a propojení elektrické sítě.
Labe v Hradci má zvýšenou hladinu. Horní úsek hlásí 3. stupeň
„Situace v kraji je mimořádná, nicméně jednotlivé povodňové komise v obcích a městech zvládají organizaci záchranných prací. Napjatě očekáváme především vývoj počasí, které bude průběh povodní zásadně dále ovlivňovat. Ke zhoršení během dne docházelo v okolí Dvora Králové, Jaroměře a také na Jičínsku. Bezproblémová je situace na Královéhradecku a Rychnovsku,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.
Nad Hradcem hlásí Labe stále 3. stupeň a řeka by měla kulminovat v nočních hodinách. Hodně vody zadržela také přehrada Les Království nad Dvorem Králové. Přímo v Hradci Králové byla díky tomu hladina jen zvýšená a odpoledne nebyla voda ani na náplavce. Přehrada bude v dalších hodinách více upouštět. Zatím neprší a tak by se voda už zvedat neměla.
Kvůli zaplavení hlavního železničního koridoru v Kolíně jsou všechny dálkové rychlíky a vlaky IC, EC a SC Pendolino odkloněny po trase Velký Osek – Chlumec nad Cidlinou – Hradec Králové a poté na Pardubice nebo Týniště nad Orlicí a Choceň.
Labe v Hradci by v tuto chvíli mělo mít 1. povodňový stupeň, jelikož pod Hradcem, v měřící stanici Němčice, dosáhla v 15 hod. odpoledne voda prvního stupně a zatím stále stoupá. Do ohlášení 2. stupně zde zbývá necelých 20 centimetrů. Voda má sytě červeno-hnědou barvu a plaví se po ní klády, plno dřeva a další naplaveniny.
Hradec jednal dvakrát o extralize. Zatím je ve stádiu úvah
Zástupci Královských lvů se v tomto týdnu dvakrát sešli se zástupci HC Mountfield na dvou pracovních schůzkách. Jednání se zúčastnili předseda představenstva Martin Soukup a místopředsedové Jiří Jiroušek a Aleš Kmoníček, na druhé straně byl přítomen prezident klubu HC Mountfield Miroslav Schön. Hlavním bodem schůzek byla možnost působení extraligového klubu v Hradci Králové. Schůzky proběhly v přátelské atmosféře a probíraly se technické možnosti spolupráce. Obě dvě zúčastněné strany mají velmi dobrý a pozitivní pocit z průběhu těchto jednání a rovnou si domluvily termín další schůzky. Ta proběhne už příští týden. Zde by se měly předložit konkrétnější návrhy vzájemné spolupráce.
Prezident klubu Miroslav Schön pro MF Dnes poznamenal: „Jednání v Hradci proběhlo v přátelském duchu, ale zatím je hodně předčasné mluvit o přestěhování extraligy do Hradce. Zatím je to spíše úvaha, která je v plenkách, pokud se však nezmění postoj Budějovic, je to jedna z možných variant,“ poznamenal pro MF Dnes prezident klubu Miroslav Schön.
Navíc se ozývají další kluby. Svůj zájem o extraligu projevilo Znojmo a Jindřichův Hradec.
Nejreálnější variantou zůstává, že se v Budějovicích nakonec nějak dohodnou a extraliga tam zůstane, byť jednání s Hradcem vznikla na podnět HC Mountfield.
Hradec spojí síly s Pardubicemi při čerpání dotací z EU
Nestává se to často, aby Hradec s Pardubicemi spojoval síly, ale v tomto případě jde o finanční prostředky z Evropské unie, které se budou čerpat v období 2014-2020 na území hradecko-pardubické aglomerace. Těsná spolupráce s Pardubicemi trvá více než rok a směřuje k příštímu dotačnímu období, otvírá však prostor i v oblastech nedotačních. „Je to jedna z možností, jak dostat peníze do města a v tomto případě se nabízí k využití spolupráce s Pardubicemi, která dobře funguje už řadu let,“ řekl krátce po podpisu memoranda primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink.
„Dohodli jsme se s panem Finkem na spolupráci, abychom naplnili definici aglomerace, což je podmínkou pro čerpání těchto dotací,“ uvedla pardubická primátorka Štěpánka Fraňková.
Cílem snažení Hradce Králové a Pardubic má být vytvoření takového dokumentu integrované územní investice, který umožní co největší tok peněz z Evropské unie na rozvoj hradecko-pardubické aglomerace.
V centru Hradce vyrostou 3 nové bytové domy
V ulici od Koruny směrem k OD Tesco vyroste na místě dnešního dvoupodlažního domu, který je určen k demolici, nový polyfunkční dům. Ten bude mít 6 nadzemních podlaží. Kromě bytových jednotek, se v něm budou nacházet také kancelářské a obchodní prostory, na střechu se umístí solární panely. Jedná se o dostavbu proluky mezi domy.
Na Smetanově nábřeží se bude dostavovat také proluka vedle objektu Novákových garáží. Obytný dům by měl mít šest podlaží. Přízemí by mělo nabídnout komerční prostory. Od druhého do šestého podlaží mají být umístěny byty.
Další bytový dům vznikne v ulici Bohuslava Martinů za úřadem Celní správy nedaleko zastávky linky č. 10 Kydlinovská. Novostavba bytového domu by v sobě měla obsahovat 12 bytových jednotek. Obytný dům bude mít dvě nadzemní podlaží a 18 parkovacích míst.

