Přidat na Seznam.cz  

Hradec v roce 2015?

Město i jeho okolí čeká bezpochyby velmi rušný rok. Hned v lednu se otevře zbrusu nové planetárium na Novém Hradci. Na jaře se dokončí Bílá věž, která už nyní po sundání lešení, vypadá velmi svěže. U Koruny začne dostávat obrysy nové obchodní centrum, v létě u něj vyroste navíc i kruhový objezd. Začátek výstavby je naplánován u bytových domů na Plachtě, také přírodovědecké fakulty hradecké univerzity i sportparku v Třebši. A u Kuklen pokročí výstavba křížení D11.

Nejdříve se však poohlédneme za rokem 2014. I ten byl poměrně hektický. Drtivou většinu projektů, o kterých jsme psali, se podařilo započít. Začala výstavba dvoukolejky mezi Hradcem a Pardubicemi, stavba dálnice D11, opravila se třída ČSA i křižovatka v Malšovicích, silnice na Slatinu, také zimní stadion, otevřela se Benešova třída, dokončila se budova Univerzity Karlovy a začal se stavět nový park Skleněnka. Úspěch potkal i hradecké Votroky, kteří postoupili po roce do ligy. Neslavně nakonec skončil projekt stadionu. A první extraligová sezona skončila až v play-off s budoucím mistrem ze Zlína.

V rozpočtu Hradce jsou pro rok 2015 připraveny finance na několik málo akcí. Letos tedy bude spíše rok příprav budoucích projektů, které se začnou realizovat až v roce 2016. V letošním se tedy počítá jen s výstavbou okružní křižovatky Koruna, která si u čtenářů vede v oblíbenosti s 88 procenty. Počítá se také s úpravou zimního stadionu a příspěvkem na stavbu centra pro integraci osob se zdravotním postižením, která již probíhá v bývalé škole ve Věkoších.

Mezi další investiční plány města bude patřit například cyklostezka z Pouchova do Piletic a rekonstrukce stadionu pro výcvik a požární sport. V rozpočtu je i stálice v podobě připravených peněz na rekonstrukci Všesportovního stadionu. Ta ale v roce 2015 určitě nezačne.

Hradec už nějaký čas připravuje podklady pro rekonstrukci fotbalového stadionu a podle primátora by se mělo jednat o stánek do 10 tisíc diváků.

V investičním plánu na roky 2016 a 2017 je zanesena i rekonstrukce Velkého náměstí včetně Bona Publica a přilehlých ulic např. V Kopečku. To je také jeden z hlavních investičních bodů koalice pro toto období.

Ze soukromých projektů, které mají začít vznikat to jsou Sportpark Hit v Třebši, který nabídne sportovní halu a několik sportovních hřišť. Otazník visí nad administrativním centrem Generali naproti vile Aničce, na náš dotaz dosud nikdo neodpověděl. Hradecká univerzita by měla na jaře začít výstavbu nové fakulty, tentokrát přírodovědecké. V červnu pak chce otevřít nový studentský park.

Jen o několik stovek metrů dál od UHK, v lokalitě Mileta, možná začne stavební boom. Mělo by zde začít růst centrum City Garden, ve kterém by měl být zřejmě postaven i Kaufland. Původně se však počítalo většinově pouze s administrativou. S výstavbou by se propojení měla dočkat Benešova třída. Projektu se budeme věnovat v dalších článcích.

Kryté stání pro autobusy nyní roste v areálu dopravního podniku. Ten plánuje ještě zmodernizovat svoji hlavní budovu v Pouchovské ulici.

Rozvíjet by se mělo i bydlení. Výstavba začne na Plachtě a zřejmě i v Třebši v lokalitě Labská louka, kde kromě bytů a domků usiluje o výstavbu své prodejny řetězec Penny Market. A v této části Hradce ještě zůstaneme, uprostřed Podzámčí se během ledna položí základní kámen ke stavbě budovy centra pro seniory.

Tento rok bude pro Hradec stavebně rušný, ale město čeká i spousta kulturních akcí, festivalů a sportovních klání. V lednu, únoru a březnu bude probíhat plesová sezona 2015, duben bude patřit Majálesu, v květnu se uskuteční znovu Helicopter Show, červen nabídne hned několik velkých akcí – například Rock for People. V srpnu se budou konat také Air Festival a Hip Hop Kemp. Více událostí naleznete v našem přehledu akcí.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V lesích kolem Hradce rostou a v hojném počtu, někteří mluví o sezóně, jakou dlouho nepamatují. Rostou od Malšovic…
  Kukleny oživí nový rezidenční projekt Cihlovka s 22 byty. Původní areál továrny se přestaví na moderní bydlení s vl…
  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ