Je již skoro jasné, že v Hradci Králové na další čtyřleté období vznikne koalice složená z ODS + HDK + TOP09 + VPM a uskupení Doma v Hradci (KDU-ČSL, SNK-ED). Takto složená koalice bude mít ve 37 členném zastupitelstvu pohodlnou většinu 21 hlasů. S vítěznou ČSSD neměly tyto strany velký zájem vyjednávat a skončí nejspíš v opozici. Opakuje se tak scénář i z jiných velkých měst v ČR, kdy vítězná strana skončí v opozici. Primátorem města by se mohl stát MUDr. Zdeněk Fink, který dostal ze všech zastupitelů nejvíce hlasů. ♥ A DÁL?
Archiv článků v kategorii: ‘POLITIKA’
Volby 2010: Vyhrála ČSSD. ODS prohrála s Atolem, TOP09 získala 10 %
Obyvatelé Hradce Králové v pátek a sobotu rozhodovali o budoucím složení zastupitelstva města, které dosud tvořila většina tzn. 19 zastupitelů ze strany ODS. Ta získala předtím přes 42 % hlasů. V letošních volbách kandidovalo 12 stran, o jednu více než v minulých. Situace o tom, jak by mohlo vypadat budoucí zastupitelstvo byla dost nejasná. Všeobecně se očekávalo výrazné oslabení ODS, posílení ČSSD a lokálních stran z Hradce a otázkou zůstávala pozice nových stran TOP09 a VV. ♥ A DÁL?


