Po 11. kole v Synot lize tabulka vypadá celkem jasně. Na posledním místě se krčí Hradec Králové s pouhými 6 body. Ani případná výhra ho neposune ze sestupových míst, jedině by snad musel vyhrát dvakrát, nebo třikrát za sebou. Trenér Prokopec sice naznačoval, že jeho tým prohrál proti Spartě a Jablonci, ale až přijdou utkání s Příbramí a Českými Budějovicemi, tak se teprve ukáže, jak na tom mužstvo je.
Po dvou prohrách s týmy ze spodku tabulky je nutné konstatovat, že pokud se nestane nějaký zázrak, Hradec z ligy opravdu po roce spadne. Má tam ostatně docela slibně našlápnuto a mezera na bezpečná ligová místa se s každým kolem prohlubuje.
Porážka 2:3 s Českými Budějovicemi jen dokreslila aktuální herní krizi. V prvním poločase si Votroci nechali dát dva laciné góly a bylo po zápase. Milovník tribun David Vaněček naskočil v 62. minutě a po jeho příchodu najednou Hradec začal hrát. Dvě minuty poté snížil Aleš Čermák na 2:1. Vzápětí si však nechal dát třetí gól. Druhou gólovou akci připravil Vaněček pro Dvořáka, který nadvakrát skóroval. Srovnat se už nepodařilo.
Na hráčích je patrné, jakoby snad už byl závěr ligy a fotbalová křeč. Z desítky střel dát 0 gólů to na sebevědomí nepřidá, proto dnešní dva góly v síti hostů mohou pozvednout náladu před Duklou Praha, nad kterou Hradec ještě nevyhrál.
Utkání sledovalo 2.555 diváků.
Hradečtí hokejisté porazili Kometu Brno 3:2 po gólech Kudrny, Šimánka a Knotka. Divákům se představila novější kostka s LED technologií. Zajímavým momentem bylo třináctiminutové zkoumání gólu, který nakonec hostům nebyl uznán. Zápas sledovalo 5.293 diváků.
Hokejový klub Mountfield HK si přichystal další novinku pro své fanoušky. Po letní rekonstrukci mantinelů, chlazení, či světel je tady další zásadní krok směrem ke spokojenosti našich hokejových příznivců i samotných hráčů.
„Neustále se snažíme zvyšovat komfort pro naše fanoušky. Podle mého názoru se jedná o zásadní věc, která ještě více zpříjemní všem návštěvníkům prožitek z hokejového utkání,“ říká manažer klubu Aleš Kmoníček.
Překvapením byla nová kostka nad ledovou plochou s LED technologií. Ta se odmontovala hned po minulém domácím utkání. Nyní zbývá vyřešit jen problém s odvětráváním a občasnou mlhou.
Na Podzámčí opět vyrůstají další bytové domy. První z nich je již hotový, nyní probíhají práce uvnitř budovy, druhý teprve roste. Bytové domy doplní řadu těch stávajících směrem k nové mateřské školce na Podzámčí. V přízemí každého bytového domu bude kryté parkovací stání. Měla by zde odhadem vzniknout zhruba sedmdesátka bytů. První nájemníci by se do prvního domu mohli nastěhovat v prvních měsících roku 2015. Podle nabídky bytů jsou volné už jen tři, zbytek je prodaný nebo rezervovaný. Časem dojde k zastavění celého území Nového Podzámčí podle regulačního plánu radnice. ♥ A DÁL?
Hokejisté hradeckého Mountfieldu jedou jako pěkně posečený trávník od té správné sekačky a předvádějí líbivý hokej s výsledky. Po třineckém výletu, kde dostali sice šestku, teď vyhráli potřetí v řadě. Porazili Slavii, Zlín i Olomouc. Nyní na ně čeká těžký dvojzápas doma s týmy, které se trápí ve spodku tabulky. Nejdříve je prověří Kometa Brno a poté Vítkovice.
Před kamerami ČT Sport v úterý s Olomoucí nejdříve vedli, poté prohrávali, před koncem druhé třetiny skóre srovnali a zápas zase otočili ve třetím dějství na svou stranu když vyhráli 4:2. Trefili se Kudrna, Skokan, Knotek a poprvé Dietz.
Kudrna se vyšvihl po trefě na třetí příčku v kanadském bodování, nejlepší střelec Mertl je pátý.
Velmi výrazné vítězství si může připsat místní uskupení Hradecký demokratický klub v čele se současným primátorem Zdeňkem Finkem. Ve volbách získalo 25,6 % hlasů. S velkým odstupem skončilo druhé ANO se 14,2 procenty a třetí ČSSD s 11,8 %. Do zastupitelstva se také dostala KSČM s přesnými 10 procenty, dále pak TOP 09 s 6,7 %, ODS s 6,3 %, Koalice pro Hradec s 6,2 % a ještě Změna pro Hradec a Strana zelených s podporou Pirátů, která získala 5,7 procenta hlasů. Naopak oproti předchozím volbám potkal neúspěch Volbu pro Město, která získala jen 2,4 procenta hlasů, neuspělo ani uskupení Doma v Hradci. ♥ A DÁL?
Trenér Luboš Prokopec zůstává s celým realizačním týmem u kormidla Votroků pro nadcházející zápasy podzimní části Synot ligy. Rozhodlo o tom ve středu představenstvo klubu FC Hradec Králové. Za své předchozí výroky na adresu fanoušků, které jmenoval „patnácti opilci“, když skandovali jeho odvolání, dostane finanční postih. Jeho výši klub zveřejňovat nebude.
Nikdo se fanouškům, kteří cestovali až do Příbrami, nemůže divit, že chtěli na tak neatraktivní fotbal rychle zapomenout, a proto si zřejmě dali pár piv. Prokopec se však na adresu fanoušků vyjádřil dost nešťastně a klub se od jeho výroků distancoval.
„Určitě si nemyslím, že tady máme patnáct opilců. Trenér nemůže generalizovat určitou část fanklubu v neprospěch ostatních členů. Je to špatný vzkaz pro ostatní fanoušky. Trenér musí být ve svých výrocích určitě uvážlivější. S výrokem se neztotožňujeme a nesouhlasíme s ním. Není to vůči fanouškům férové. Trenér za tato slova ponese důsledky,“ řekl po mimořádném jednání předseda představenstva JUDr. Pavel Staněk.
Tým se nyní soustředí na dva veledůležité domácí zápasy, nejprve s Českými Budějovicemi a poté s Duklou Praha.
„Vážím si toho, že nám vedení nadále důvěřuje. Pro to, abychom dosáhli v nadcházejících zápasech lepších výsledků, uděláme všichni všechno,“ řekl Prokopec pro klubové stránky.
Vedení klubu doufá, že tento impuls povede ke zlepšení herního projevu a navíc dojde u fotbalistů k úpravě motivačních složek, jak směrem nahoru, tak také dolů. Trenér má tedy plnou důvěru klubu.
NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPASY
DOMA / ČESKÉ BUDĚJOVICE
DOMA / DUKLA PRAHA
VENKU / BANÍK OSTRAVA
DOMA / SLOVAN LIBEREC
VENKU / SLAVIA PRAHA
DOMA / ZBROJOVKA BRNO
Hradec Králové zvítězil už několikrát v různých studiích jako místo nejlepší pro život. Podle nově zveřejněné analýzy online deníku Aktuálně.cz tento trend pokračuje a nejlepším krajským městem pro život je opět Hradec. Vyplývá to z průzkumu, který se snažil porovnat kvalitu života ve třinácti krajských městech, přičemž tento index vychází z patnácti kritérií. Města porovnává například podle nezaměstnanosti, kriminality i kvality ovzduší. Hradec Králové v porovnání online deníku Aktuálně.cz získal 8,7 bodu ze 13 možných. Druhá skončila Jihlava, třetí České Budějovice. Praha je až devátá, Pardubice jsou čtvrté. ♥ A DÁL?
Univerzita Hradec Králové se rozhodla vybudovat odpočinkové místo, kde by hlavně studenti mohli trávit svůj volný čas mimo přednášky pouze k odpočinku, svačině, pikniku nebo k různým aktivitám s přáteli. Takové místo totiž v celém kampusu schází. Studenti tak mohou být pouze na několika lavičkách přímo před budovou nebo uvnitř budov. Nový parčík nebude sloužit pouze studentům, ale všem příchozím. Stavba nového odpočinkového místa začala v září a plánované ukončení prací je naplánováno na červen 2015. Na místě již pracují bagry a rýsují se první nové cestičky. ♥ A DÁL?
Od pondělí 6. října se MHD vrátí na zastávku Adalbertinum v obou směrech. Stavební práce na křižovatce třídy ČSA s Mosteckou ulicí budou ukončeny. Ve stejný den bude také otevřena ul. Jižní pro veškerý provoz. MHD se tak v této oblasti vrátí do svého běžného režimu. Dočasné náhradní zastávky budou zrušeny.
Dále však zůstane neprůjezdný úsek třídy ČSA od křižovatky s Mosteckou ulicí ve směru k zimnímu stadionu. Pro linky č. 16, 16Š, 23, 23Š, 27, 33, 53 a 54 tak bude stále platit dočasná zastávka Soud a dočasný jízdní řád.
Další linky č. 18 a 19 pojedou ze zastávky Magistrát města na zastávku Adalbertinum, poté odbočí do Mostecké ul., po Tylově nábřeží pojedou na zastávku Muzeum a dále přes zastávky Magistrát města, Soud a Komenského. Tento stav potrvá přibližně do konce tohoto roku, kdy se zprovozní i zbývající úsek třídy ČSA kolem bývalého pivovaru.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Rekonstrukce. Třída ČSA k zimnímu stadionu prokoukne
Ministerstvo dopravy představilo ve středu 1. října velmi ambiciózní plán připravovaných staveb, u kterých se má během dvou let rozběhnout výstavba. Mezi stavbami, které již běží a týkají se regionu Hradecka, to je aktuálně probíhající stavba D11 v úseku Osičky – Hradec Králové. Je nutné dodat, že jen dostavba tohoto úseku se připravovala kvůli nevyřešeným pozemkům dlouhých 8 let. Na ministerstvu ovšem nešetří optimismem a chtějí nastartovat výstavbu jak rychlostní silnice R35 z Opatovic směrem k Vysokému Mýtu, tak také dálnici D11 z Hradce až do Smiřic. Finance prý jsou, připravenost staveb je však velkým otazníkem. ♥ A DÁL?
Vedle staronového hobbymarketu OBI pokračuje výstavba dalších obchodů. Stavba je již hotová a nyní se práce soustředí v interiérech. Mezi obchody se mají objevit například Planeo Elektro, Kik, Zoo Shop a dál by se mělo jednat o Hervis Sport, Dráčik a DM.
Starý hobbymarket OBI byl zbourán a místo něj během loňského roku vyrostl nový, na jaře se otevřelo i větší zahradnické centrum. V další etapě mělo následovat právě dokončení celého nákupního areálu s několika obchody nalevo od hobbymarketu.
Nové obchody pravděpodobně otevřou v průběhu podzimu.


























