Nová budova kampusu Univerzity Karlovy se dokončila v průběhu září. Od října do ní měli nastoupit studenti. Ti zde ovšem byli jen na krátké prohlídce, jelikož v budově není zatím žádný nábytek. Důvodem je stále nedořešená soutěž o nákup nábytku, který nyní řeší úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad dostal odvolání od dvou neúspěšných firem. Kdy se budova otevře studentům tak není dosud jasné, předběžným termínem je jaro. Celou zimu tak bude budova naprosto prázdná. Univerzita zatím nesmí uzavřít smlouvu s vítěznou firmou na nábytek, takže zbývá jen topit a čekat. ♥ A DÁL?
Hradeckým fanouškům se podařil parádní úlovek, který ovšem už tak vyhrotil napjaté vztahy. Při derby v Pardubicích fanouškům Tesly někdo ze sektoru nepozorovaně odnesl dvě obří vlajky. Jednu červenobílou a druhou se symbolem koně. Nakonec se dvojice vlajek našla až při úterním fotbalovém zápase s Plzní. Ultras Hradce je obráceně vyvěsili na lízátkách.
„V průběhu zápasu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice versus Mountfield HK jeden z našich fanoušků ukořistil větší množství domácích suvenýrů. Odnesl si je ze stadionu za přítomnosti více jak tisíc fans Pardubic přímo z kotle,“ píše se v prohlášení na serveru Votroci.cz.
Ukořistění vlajek se dostalo až na Policii ČR, která tento případ řeší. Nyní má již vlajky u sebe a vrátí je fanouškům Pardubic. Pro ně jsou ovšem po lupu a následném vyvěšení hradeckými fanoušky jako trofej, bezcenné.
„Ultras Pardubice se nepodílí na udávání hradeckých fanoušků. Mrzí nás chování našich fanoušků, kteří si nedokáží při takhle vyhroceném zápase uhlídat vlajky a nechají si je ukrást doslova pod nosem. Pokud si nedokáže někdo ubránit svoji šálu, tak by si ji na zápas neměl brát,“ píše se v prohlášení pardubických ultras na serveru Pardubaci.eu.
Další pikantní derby je na programu už 14. prosince v Hradci Králové.
Rámcová koaliční dohoda mezi subjekty HDK, TOP 09, KoalHK a ČSSD byla podepsána koncem října. V zastupitelstvu mají tyto strany většinu 22 hlasů z 37. Ustavující zastupitelstvo mělo být 4. listopadu. Vzhledem k podání návrhu na neplatnost voleb do zastupitelstva města Hradec Králové konaných 10. a 11. října 2014 ke Krajskému soudu v Hradci se termín posouvá. Nový termín bude stanoven s ohledem na rozhodnutí soudu, magistrát poté dostane vyrozumění a o definitivním zasedání se tedy rozhodne následně. Z rámcové koaliční dohody vyplývá, že Vedlich i Maclová budou jako náměstci pokračovat. ♥ A DÁL?
Pohárové střetnutí dvou týmů jako z jiných světů se konalo pod lízátky. Plzeň je v lize na prvním místě a Hradec Králové na posledním. Rozdíl činí 26 bodů. V sestavě Západočechů nechyběl ani místní odchovanec Václav Pilař, který si jistě vzpomněl na staré dobré časy. I když je rozdíl mezi oběma celky veliký, ve hře to příliš znát nebylo. Dokonce obměněná sestava Hradce hrála lépe než v předchozích zápasech. Od začátku nastoupil poprvé Vaněček, hráli znovu také Kotiš, Chleboun, Hable, Križko, Malinský a nově také Trubač. Posledně jmenovaný byl vyhlášen mužem zápasu. ♥ A DÁL?
Cedule s žádostí o opuštění pozemku do 1. listopadu upozornila zdejší řidiče, že u Koruny už bezplatné parkování končí. Jediná plocha v centru Hradce, kde se dalo zadarmo zaparkovat je minulostí. Vozy tam nyní už žádné skoro nejsou, jen na západní straně. Řidiči hledají nějaké nové místo, kde nechají svůj vůz. Parkovací dům Katschnerka se zdá být od nádraží daleko, parkování v něm se zatím příliš neujalo a navíc je to placené. V novém centru a parkovacím domě se počítá i s místy uvolněnými pro město, přibližně se odhaduje až 300 míst, ty nemají být v systému ISP zahrnuty. ♥ A DÁL?
Hlavní malšovický uzel, kterým je křižovatka U Husa, prošel zdárně rekonstrukcí. Řidičům i cyklistům se křižovatka otevřela koncem léta. Hlavním cílem bylo zlepšení bezpečnosti všech účastníků provozu. Při průjezdu lokalitou se zdá, že zde opravdu došlo ke zlepšení situace a snad i k větší bezpečnosti.
„Křižovatka je právě po rekonstrukci a byla předána do užívání, zbývá dodělat jen některé dokončovací práce,“ popisuje aktuální stav věcí náměstek primátora pro rozvoj a investice Jindřich Vedlich.
Součástí rekonstrukce celé lokality bylo zlepšení průjezdnosti od ulice Na Hrázce až ke křižovatce U Husa, také nové chodníky a cyklostezky. Celá rekonstrukce stála podle magistrátu místo odhadovaných 20 mil. Kč, nakonec jen 7 mil. Kč bez DPH.
„Křižovatka byla řešena tak, že projíždění vozů MHD bylo možné jen s velikou opatrností. Po rekonstrukci se situace zlepšila, celý prostor se více zpřehlednil a zcela určitě se tím sníží i riziko případné kolize,“ hodnotí výsledek rekonstrukce ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich.
Cestujícím vyšlo město v rámci celé rekonstrukce vstříc i výstavbou nové čekárny MHD, která v uplynulých týdnech nahradila zchátralý objekt.
Poblíž Fakultní nemocnice u křižovatky Mileta by mělo vyrůst nové administrativní centrum City Garden. Kromě kanceláří by součástí prvního objektu mělo být i několik obchodů a služeb. Počáteční stavbou by měla být výstavba nového polyfunkčního objektu, ve kterém bude umístěn zřejmě i nový typ menšího Kauflandu. Byl by tak v Hradci už druhý. Před rokem opodál skončil projekt Park Malšovice s obchodním centrem Arkády, který se připravoval šest let. Náměstek pro rozvoj a investice Jindřich Vedlich před časem uvedl, že doufá, že zde bude převládat spíše administrativa, namísto nových obchodních ploch. ♥ A DÁL?
Fotbalisté Hradce mají novou trenérskou trojku. Jednání o příchodu nových trenérů nebyla úspěšná, a proto se klub rozhodl jít cestou z vlastních zdrojů. Klub například jednal s trenéry Látalem, Frťalou a Pulpitem. Mužstvo tedy povede trio trenérů Pilný, Barborík a Škorpil. Přípravu týmu bude mít z převážné většiny na starosti Bohuslav Pilný. Robert Barborík bude celý proces A týmu zastřešovat. Pozice Ladislava Škorpila, nejzkušenějšího trenéra a mistra bonmotů, je konzultant týmu.
„Cítím velkou odpovědnost a s celým realizačním týmem uděláme vše pro to, aby se do konce podzimu udělalo co možná nejvíce bodů a pro jaro zůstala reálná šance na záchranu,“ říká jeden z nových koučů FC Hradec Králové Bohuslav Pilný.
Fanoušci tři dny debatovali, kdo by mohl do Hradce přijít, diskutovalo se také často o „tataráčku“ Františka Straky, o Petru Radovi nebo Dušanu Uhrinovi ml. Zatím to vypadá tak, že buď nikdo o trénování Hradce neměl zájem, nebo se spíše nedohodl na podmínkách, proto se o záchranu pokusí toto trenérské trio.
„V roli asistenta jsem měl určitý nadhled, některé věci jsem možná viděl jinak než hlavní trenér Prokopec a právě toho bych chtěl využít. Jelikož nemám profi licenci, proces musí někdo zastřešovat. Tím mužem bude Robert Barborík,“ říká pro klubový web Pilný a prosí fanoušky o podporu.
„Chtěl bych poprosit, zda by na 5 posledních podzimních kol nedali fanoušci hlavy dohromady, udělali tlustou čáru za tím, co bylo, a abychom táhli všichni za jeden provaz. Jedině to, že všichni půjdeme společnou cestou a všichni budeme držet při sobě, nás může přivést alespoň k částečnému úspěchu. Poprosím veřejnost, aby byla shovívavá a pokusila se zapomenout na nešťastné prohlášení po utkání v Příbrami. Chci, a moc si přeji, abychom měli velikou podporu obecenstva. Já jim slíbím, že nasazením a výkony jim to vrátíme v nejbližší době,“ dodává Pilný.
Podle něj by chtěl hrou navázat na druhý poločas s Budějovicemi, ve kterém bylo vidět nasazení i kvalita. Do konce podzimu by pak chtěl získat, co nejvíce bodů, aby na jaře byla ještě nějaká šance na záchranu.
První pokus budou mít trenéři v sobotu proti Dukle Praha. Podaří se Hradci zlomit prokletí a poprvé nad Duklou v lize vyhrát? To se dozvíme v sobotu od 17 hod. na lízátkách.
Obyvatelé Hradce Králové se mohou těšit na novou čtvrť s moderním bydlením. Bytový soubor s názvem Rezidence Na Plachtě, původně Královský Hrádek, vznikne v sousedství areálu společnosti Petrof v blízkosti oblíbené odpočinkové zóny lesoparku Na Plachtě. Částečně uzavřený komplex bytových domů s výhledem do chráněného území Na Plachtě vyroste na dlouhodobě nevyužívané skladovací ploše dříve patřící společnosti Petrof. Investor projektu bude postupovat po etapách, ta první začne na jaře 2015. Předprodej bytů by měl být zahájen ještě do konce letošního roku. ♥ A DÁL?
Trenér Prokopec po neuspokojivých výkonech svého týmu v neděli večer rezignoval na svoji funkci. Změna trenéra měla možná přijít dříve, vypadá to, že je už minutu po dvanácté. Bilance Prokopce za ligové působení u áčka je taková, že má na svém kontě 2 výhry, 4 remízy a 11 prohraných utkání. Na druhou stranu dokázal vrátit Votroky hned po roce zpět do ligy.
Během úterý navíc klub podal protest proti řízení utkání hlavním sudím Liborem Kovaříkem a Jana Patáka na pomezí. Podle klubu prvnímu gólu předcházel ofsajd, což potvrdila i šéfka rozhodčích Dagmar Damková. Rozhodčí Kovařík tak neměl gól uznat. Při gólu bylo evidentní, že si hlavní sudí není úplně jistý touto situací, jelikož ale pomezní ofsajd nesignalizoval, gól uznal.
Při třetím gólu předcházela situaci jasná ruka hostujícího hráče, při odkopu Votroků byla totiž střela zablokována rukou, následně byla předložena do útočné řady a poté padl gól. Měla tedy být uznána pouze jedna branka Českých Budějovic.
„Před domácím utkáním s Budějovicemi jsem věřil, že začneme sbírat potřebné body. Bohužel jsme včerejší důležité utkání výsledkově nezvládli, proto je nutné vyvodit svoji osobní odpovědnost, tedy u týmu skončit,“ řekl trenér Luboš Prokopec.
„Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu a věřím, že můj odchod napomůže k obratu v této sezóně. Přeji si, aby se první liga v Hradci Králové zachránila,“ dodal trenér.
Klub podle oficiálních stránek oznámí nového kouče v polovině týdne.
Do konce podzimní části zbývá odehrát pět zápasů, z toho tři doma. Pokud Hradec nějaké body neuhraje, je o prvním sestupujícím prakticky rozhodnuto už po půlce sezony.
Hradci Králové bude v příštích čtyřech letech vládnout koalice složená ze čtyř uskupení. Vítěz voleb, Hradecký demokratický klub, bude vládnout se sociální demokracií, TOP 09 a Koalicí pro Hradec, což je KDU-ČSL a Nestraníci. Primátorem se stane podle očekávání Zdeněk Fink a každá strana bude mít i svého náměstka. Z koalice vypadla Volba pro město, která se v letošních volbách nedostala do zastupitelstva a také ODS mířící do opozice. O definitivní podobě koalice se HDK rozhodovalo mezi ANO a ČSSD, nakonec převážil druhý názor. Nové tváře ze strany ANO 2011 si tak vyzkouší působení v opozici. ♥ A DÁL?




























