Červencový Rock For People a srpnový Hip Hop Kemp v letošní festivalové sezoně utichnou ve večerních hodinách o něco dříve než v minulosti. Dva největší festivalové taháky v republice, které lákají tisíce návštěvníků z Česka i ze zahraničí, tak musí kvůli stížnostem obyvatel místních částí v okolí letiště utichnout někdy již ve 23 hodin. O zkrácení večerních produkcí rozhodla rada města Hradec Králové na přání veřejnosti v okolí Festivalparku. Taneční monstrakce Pleasure Island se díky omezení pouze na 2 festivaly a výsledkům hlukového měření letos ve Festivalparku neuskuteční. ♥ A DÁL?
Během února a začátkem března můžete hlasovat a rozhodnout o tom, které město se dostane do stolní hry Monopoly – Národní edice. Hlasujte samozřejmě pro Hradec Králové, který je aktuálně na krásném 3. místě za Českými Budějovicemi a Plzní. Pro hlasování se ovšem musíte zaregistrovat na jejich stránkách. Po registraci máte každý den 5 hlasů, které můžete dát například Hradci Králové. Jak se na webu uvádí, čím více hlasů Vaše město získá, tím větší má šanci dostat se do hry. Ve hře je 62 českých měst, ale jenom 22 z nich se dostane opravdu do nových monopolů. ♥ A DÁL?
Slunečný týden v Turecku fotbalistům pomalu končí. V pátek 11. února letí zpátky do chladného Česka. Během herní přípravy narazil Hradec na lepší i horší týmy. Nejkvalitnější ze všech týmů byl jednoznačně Amkar Perm z Ruska, který hraje elitní Premier Ligu. Hradec mu byl více než vyrovnaným soupeřem, ale Perm dokázal potrestat hradecké chyby. Dobré je, že Hradec vstřelil Permu alespoň jeden gól a měl i další slibné šance. Během čtyř utkání Votroci vstřelili 7 branek, což je povzbudivé číslo do jarních bojů. Samozřejmě je to jenom příprava a liga už bude o něčem jiném. ♥ A DÁL?
Mistrovství České republiky ve Street Battle & Break Dance pod názvem United Flow se konalo koncem ledna v Brně. Stejně jako na show Dance Floor Attack v Hradci, tak i tady provázel celou akcí moderátor Marek Greger. Soutěžilo se v jednotlivcích, dvojicích a malých skupinách. V hlavní věkové kategorii triumfoval Lukáš Menc /Mandy/. Celou show završilo vítězství party Semtex Squad, která se stala vítězem v souboji týmů. Reprezentace T-Bass se představila v opravdu veliké formě a z Brna si odvezla, co mohla. ♥ A DÁL?
Přípravy na kompletní rekonstrukci Velkého náměstí jsou v plném proudu. Odhadovaná cena rekonstrukce je 200 milionů. Za tuto částku se náměstí promění v opravdový klenot a výrazně změní tvář krajského města k lepšímu. „V nejbližší době bude zažádáno o územní rozhodnutí,“ předpokládá vedoucí investičního odboru magistrátu Valentýn Avramov. Jelikož je tato investiční akce velmi rozsáhlou stavbou, stavět se začne až v roce 2013. Hotovo má být o dva roky později. V ten moment se z Velkého „parkoviště“ stane rázem Velké náměstí. ♥ A DÁL?
Děkujeme Vám za hlasování v předchozí anketě, ve které jste rozhodli, že je pro Vás největší prioritou výstavba Malšovické arény, tedy nového a důstojného fotbalového stánku. S tím souvisí i výstavba obchodního a společenského centra Arkády Hradec Králové, které budou stát vedle a také volnočasového parku. V anketě hlasovalo celkem 107 lidí, což je už dostatečný počet pro hrubé analýzy o tom, jak by se třeba hlasování mohlo vyvíjet i dále. Ze všech uvedených projektů na plné čáře vyhrála Malšovická aréna s 64 procenty. Na druhém místě skončila revitalizace Velkého náměstí se zanedbatelnými 11 procenty a další projekty získaly ještě méně. ♥ A DÁL?
AKTUALIZOVÁNO: Nevídaný zápas, ve kterém nešlo ani tak o výsledek, ale o to, jak co nejvíce upozornit, podle fanoušků, na špatný stav hradeckého klubu. Akce se podle všech ohlasů a zúčastněných vydařila na jedničku. Před stadionem fanoušci demonstrativně zapálili několik desítek svíček. Opravdu to před stadionem vypadalo jako na hřbitově v Kuklenách. Smuteční atmosféra před pomníčkem s logem hradeckého hokeje se přesunula do útrob zimního stadionu. Většina fanoušků přišla v černé smuteční barvě, aby ukázala, že dnes je opravdu pohřební den hradeckého hokeje a jeho spokojeného vedení. ♥ A DÁL?
Hradecký fotbalový tým odletěl na plánovanou herní přípravu do Turecka. Tam ve třech zápasech narazí na naše poměry neobvyklé týmy. Prvním je NK Čelik Zenica z Bosny a Hercegoviny, který je aktuálně na 10. místě v jejich Premijer Lize. Druhým týmem je PFC Montana z Bulharska, který je rovněž na 10. místě v nejvyšší soutěži A Grupa. Posledním týmem, který s Hradcem odehraje přátelský zápas je Slavia Sofia, také z Bulharska, která je aktuálně na 7. pozici. Podle předpovědi počasí má být o víkendu kolem 15°C a během týdne se teploty mají vyšplhat i nad 20°C při slunečném počasí. ♥ A DÁL?
Nejvěrnější fanoušci a fanklub hradeckých hokejistů chystá na poslední domácí zápas v sobotu 5. února s Jihlavou protestní akci. Nespokojenost fanoušků se současným vedením zřejmě vyvrcholila odchodem hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka do Ústí, který byl pro Hradec nejklíčovějším hráčem. Fandové se proto formou protestní akce, při které chtějí upozornit na současný špatný stav klubu, sejdou ve smutečním černém oblečení. Zapalování svíček mělo probíhat v kotli fanoušků, ale bylo přesunuto před zimní stadion. Každý si má přinést čajovou svíčku a ideálně ji ještě před stadionem zapálit. ♥ A DÁL?
V prvním čísle nového magazínu s názvem Letištní informační zpravodaj se na poslední stránce věnované zábavě objevil poměrně dost peprný fór, který se vysmívá letišti v Pardubicích. Na obrázku je zobrazen kokpit letadla a z jeho okna je vidět přistávací ranvej Hradce. Dva piloti přirozeně konverzují a v bublině nad nimi je hláška „Hradec je v pohodě… tady na dráze není perník ani kobylince“. Tato věta se okamžitě roznesla až do Pardubic, kde ji místní spotteři odsoudili a vracejí hradeckému letišti zprávu, že přistávat na mechu, není o nic lepší. ♥ A DÁL?
Nereprezentativně vyhlížející náměstí v centru Hradce by se mělo v příštím roce konečně dočkat plánované rekonstrukce. Je na první pohled zřejmé, že náměstí, po kterém denně projdou tisíce lidí je ve velmi špatném stavu. Rozbité asfaltové chodníky plné děr, divotvorná zatáčka pro městskou hromadnou dopravu, na které jsou ještě hrozné žulové kostky a nevyužitá zelená parková část před kostelem. Všechno tohle se má do dvou let změnit. V sousedství u Koruny má také vzniknout obchodní centrum Aupark, takže důležitou spojnicí bude i ulice U Koruny směrem k Tescu. ♥ A DÁL?
































